V pestré žánrové přehlídce nebudou ani letos chybět psychologické filmy, dokumenty nebo filmy s aktuálními tématy války a terorismu. Oproti předchozím letům, kdy se mohli diváci dočkat i velké řady starších filmů je letos výběr zaměřen především na snímky z loňského a letošního roku. Výjimku tvoří pouze tři snímky, a to Člověk bez osudu, který vypráví o osudu židovského chlapce Gyuriho a je natočen podle novely maďarského spisovatele Imreho Kertésze, dále jedenáct let starý jugoslávsko-makedonský film Sud prachu, který vypráví příběh jedné noci v Bělehradu a barvitá freska ze života jugoslávských Cikánů Emira Kusturicy Dům k pověšení.

Pravidelní návštěvníci art klubu se ale mohou těšit také na českou dokumentární novinku autorky Zuzi Piussi Babička, který po svém uvedení do kin vyvolal velké emoce, dokumentární snímek Miloslava Šmídmajera o jednom z neúspěšnějších českých režisérů Miloši Formanovi či poslední film vynikajícího španělského režiséra Pedra Almodóvara, nazvaný Rozervaná objetí.

Dále se představí německý snímek Der Baader Meinhof Komplex, Jim Jarmusch se svou Hranicí ovládání, film Marka Hermana Chlapec v pruhovaném pyžamu, koprodukční snímek USA a Velké Británie Muž na laně a francouzsko-německý film 35 panáků rumu. Začátky promítání jsou již tradičně ve dvacet hodin. Více na www.acfk.cz nebo www.dkhodonin.cz.