Přibližuje slovem i obrazem ty, co v jeho rodném městě žili, žijí nebo aspoň na čas spojili svůj život s Hodonínem. „Kniha má více než sto padesát kapitol, a v některých jsou dvě i tři osobnosti. Začínám už Přemyslem Otakarem I., který byl u zrodu Hodonína coby města i s jeho právy,“ přiblížil Antonín Kučera.

Čtenáři v knize najdou také vrcholné politiky včetně prezidentů, starosty, výtvarné umělce, literáty i sportovce. Tedy například slavné hokejisty Nedomanského či Macelise, tenistu Rosola či oštěpaře Veselého. „Právě kvůli němu jsem musel upravovat poslední kapitolu. Před pár měsíci totiž ještě získal republikový titul,“ podotkl autor, který je hodonínským rodákem, patriotem a amatérským fotografem.

Předchozí Vánoční ozvěny a Rybova Česká mše vánoční.
Vánoční ozvěny v Hodoníně budou pomáhat, mladí zazpívají pro Vlaštovku

U některých osobností se poměrně málo ví o jejich spojením s Hodonínem. Mezi nimi je například hudebník a trumpetista Siloš Pohanka, který vedl několik orchestrů a odstartoval svoji kariéru v Bratislavě. Dále pak oceňovaná šéfka dabingu Sonja Sázavská nebo se čtenáři dozví i o Janu Josefu Černém, který působil na hodonínském hejtmanství a pak stal dvakrát československým premiérem. Někoho možná překvapí na stránkách knihy o Hodonínu i jméno spisovatele Bohumila Hrabala. „Jeho žena je Hodoňačka Pipsi Plevová. Dokonce o ní píše i v knize Perlička na dně,“ připomněl Kučera.

Třetí díl Hodonína nostalgického je k dostání v Turistickém informačním centru, v Knihkupectví Zdenky Dvořákové a v Regionálním centru města Hodonína na Masarykově náměstí. Autogramiáda je plánovaná na čtvrtek 15. prosince od 16 do 18 hodin v Turistickém informačním centru města Hodonín na Národní třídě.