„Z našich hudebních úspěchů bych asi vyzvedl osmidenní turné s finskými legendami Waltari, které jsme si spolu se seveřany opravdu užili a pak nedávný koncert americké metalové špičky Anthrax. Zahrát si jako jejich předkapela bylo splněním našeho snu," hodnotí nejzásadnějí zážitky z historie kapely Like Fool její zpěvák Martin Slakh Chalupa. Považuje si ale také turné s českými kapelami Arakain, Törr, Root a společné koncerty s českými stálicemi Krucipüsk, Insania, Krabathor nebo Debustrol.

„Do důležitých událostí bych ale zařadil i naše noční a ranní návraty z koncertů do naší miloučké zkušebny," dodává Chalupa, podle kterého kapela vznikla hlavně proto, aby se zalepila hluchá metalová díra v Hodoníně a okolí.

Zkoušet začali Like Fool na jaře roku 1995 a už o rok později vydali první demonahrávku.

Původní texty byly v angličtině, protože ale kapela hraje podle Chalupy z osmadevadesáti procent pro tuzemské posluchače, texty začaly vznikat v češtině. „Je to pohodlnější, ale hlavně je čeština pro všechny snadno srozumitelná," myslí si osobitý zpěvák. Výjimkou jsou pouze zahraniční posluchači, ona dvě procenta totiž tvoří Slovensko, Německo, Švýcarsko a Rakousko, kde Like Fool také vystoupili.

Na scéně patří k těm stálejším, sestava se totiž změnila pouze třikrát a nyní hraje kapela ve složení Lukáš Michálek, Hynek Hubalík, Jiří Gertner, Miroslav Šenfeldr a Martin Chalupa.

Osmnáctiny oslaví pánové třiadvacátého března v hodonínském klubu Nautilus. S největší pravděpodobností se koncertu zúčastní i tři bývalí kolegové. „Na úvod se představí náš multiinstrumen­talista Milánek Pila s vlastní prograsiiv-metalovou smečkou Psychic. Po nás zboří klub naši přátelé Shaark v čele s jedním z nejlepších bubeníků současnosti Zdeňkem Pradlovským," zve Chalupa fanoušky na březnový koncert.

A jaké jsou plány několikanásobných otců do budoucna? „Plány moc nemáme a nikdy jsme neměli. Prostě budeme dál hrát a co se stane, to se stane a ať to bude cokoli, tak si to zase užijeme. Teď mi ale bleskl hlavou jeden plán, a to je nahrát po dlouhé době další cédéčko a rozšířit tak sbírku desek Like Fool u některých našich věrných fanoušků," doufá Chalupa.