Hudebníci ve složení Peter Hrivňák neboli Kuko, Mário Sabo řečený Sabotér, Juraj Štefánik zvaný Doktor a Robert Jurányi čili Jury se představí už tuto sobotu desátého března v kulturním domě Eden v Mutěnicích.

„Kapela Horkýže Slíže se letos soustředí hlavně na velké festivaly. Proto v zimě a zjara neodehraje tolik koncertů jako vloni. Do jarního miniturné zařadila pouze osvědčená a oblíbená místa Čech a Moravy. Samozřejmě nás těší, že se k nim řadí i Mutěnice,“ sdělil spoluorganizátor akce Zdeněk Bařina s tím, že slovenskou šňůru jeli Horkýže s kapelami Polemic, Konflikt a Sto zvířat.

V Mutěnicích jim ale budou předskakovat hardrockoví The Pant z Břidličné. „Výběr této kapely, pocházející ze severní Moravy, byl jasný. Vždy se totiž při našich koncertech snažíme zviditelnit menší kapely,“ uvedl Bařina.

Ten navázal spolupráci s Horkýže Slíže v loňském roce a velmi si ji pochvaluje. Všechny členy kapely přitom hodnotí jako pohodové profesionály.

„Pro pořadatele jsou v této době jednou z mála komerčních jistot, respektive sázek s vyšší pravděpodobností příjemného zážitku pro všechny zúčastněné: návštěvníky, kapelu, pořadatele,“ připustil Bařina.

Akce na Edenu odstartuje od jednadvaceti hodin. Dveře kulturního domu se pro nedočkavce otevřou už o hodinu dřív. Podrobnější informace, včetně jednotlivých míst předprodeje vstupenek, najdou zájemci na webových stránkách pořadatelů www.rockandpeople.cz.

Slovenští hudebníci vyrazí na festivalové turné v květnu letošního roku. Před tím se českým fanouškům představí například v Pardubicích, Litomyšli, Jaroměři, Jablonci nad Nisou, Dobříši či Prostějově.