Scénka byla součástí tradičního pouličního průvodu brněnské divadelní fakulty u příležitosti zahájení nového školního roku. „Chtěli jsme zachovat důležité prvky tradičního řeckého konceptu a zároveň je přiblížit současnosti. Proto jsme se rozhodli soutěž, které se v Řecku účastnili dramatičtí básníci, posunout do podoby současných rap-battlů,“ popsal vystoupení student třetího ročníku režie na Divadelní fakultě JAMU, Vojtěch Honig.

Aby bylo vítání nového akademického roku co nejvíce radostné, bujaré a současně slavnostní, vybrali si studenti jako téma letošního průvodu dionýsie, tedy starořecké oslavy divadla a boha nespoutanosti a vína, Dionýsa.

Obyvatelé Brna oceňují přátelskou atmosféru panující ve městě.
Hrdost lidí z Brna? Unikátní atmosféra města. Přátelská jako nikde jinde, říkají

Průvod vyrazil ve středu odpoledne od Divadelní fakulty z Mozartovy ulice, poté pokračoval přes Jakubské náměstí do parku Danuše Muzikářové a na Moravské náměstí k „Brněnskému moři“.

Tam bůh moří symbolicky přivítal nově nastupující studenty divadelní fakulty.

Na uměleckém pojetí průvodu a jeho organizaci se podílejí například studenti produkce, scénografie, činoherního a muzikálového herectví, jevištní technologie anebo režie.