Program se zaměřoval na celé jarní období, tedy od Masopustu po Velikonoce. Lidé v krojích však návštěvníkům neprezentovali jen významné události, snažili se zaměřit také na běžné jarní činnosti, jako je například příprava zemědělského nářadí. Hospodáři totiž museli nachystat pole, poorat a zasadit plodiny, třeba řepu. Součástí programu byla i oprava koňských či kravských postrojů. „Opravu postrojů jsem nikdy dřív neviděla, je to velmi zajímavé. Člověk se toho opravdu spoustu dozví,“ řekla například jedna z návštěvnic skanzenu Marie Pospíchalová.

Muzeum se snaží zachytit zvyky tří jihomoravských oblastí – Luhačovického zálesí, Kopanic a Horňácka. „Je úžasné, jak má každá oblast svůj jedinečný kroj. Osobně jsem se dozvěděla, jak vypadá takový správný horňácký kroj. K tomu nejběžnějšímu patří rubáč, rukávce, fěrtoch a kordulka. A všechno je to tak krásně vyšívané,“ rozplývala se další z návštěvnic Lenka Kopecká.

Období fašanků přiblížil průvod masek či podčablové tance. Nechyběla ani možnost ochutnání smažených koblížků nebo božích milostí.
Organizátoři návštěvníkům přiblížili i období půstu. „Dříve to bylo poklidnější období. Lidé rozjímali a zůstávali doma, kde se společně modlili. Nepořádali ani žádné zábavy, vše se neslo spíše v duchu odříkání. Nepoužívalo se ani sádlo k vaření, maso se jedlo opravdu jen omezeně, využívali se spíše skromnější jídla, jako luštěniny či kysané zelí,“ informovala za organizátory jedna z účinkujících Lucie Baňařová.

Velikonoční období přiblížila například ukázka pečení velikonočního beránka, ale také výroba samotné kameninové pečící formy na beránka. Krasličářky zase lidem předvedly tradiční způsoby zdobení vajíček, například pomocí vosku či batiky. Skupina dívek také předvedla tradiční vynášení Moreny. „Tím vlastně vyneseme z vesnice smrt a všechno zlé. Naopak létečkem, tedy ozdobeným stromečkem, přineseme do vesnice pozitivní působení například na hospodářství nebo i na počasí,“ doplnila Baňařová.

Organizátoři připravili bohatý program také pro děti. V areálu si mohly vyzkoušet například výrobu vrbových píšťalek či pletení pomlázek.

Součástí sobotního programu bylo také vystoupení strážnického pěveckého souboru Danaj. Lidé měli i možnost ochutnat nespočet druhů vín a ovocných destilátů. Bylinkář zas zájemcům poradil, jak mohou své tělo pročistit pomocí bylinek.

BARBORA SKOČÍKOVÁ