„Rybův loňský koncert v sále Evropa přinesl nevšední zážitky a letos tomu s největší pravděpodobností nebude jinak. Přijede sem v rámci unikátního turné s vynikajícím americkým kytaristou Deanem Brownem,“ upozornila ředitelka pořádajícího Masarykova muzea Irena Chovančíková. Posluchači koncertu se tak mohou těšit na unikátní spojení tří uznávaných hudebníků a jejich vzácného amerického hosta.

„S Pavlem Rybou jsem se párkrát potkal v České republice, kde jsem hrál mnohokrát s vlastní kapelou The Brecker Bros, s Marcusem Millerem a dalšími. O spolupráci mluvíme pět let. Nakonec byl Pavel ten, který ji rozjel. Z hraní jeho hudby a spolupráce s jeho muzikanty mám teď velké potěšení,“ řekl sám Brown.

V hudebním světě respektovaná je i dvojice v sestavě Fish Men. Bubeník Mikoláš Nop hrál s Mikem Sternem či českými skupinami a zpěváky, například s Bobkem a Zagorovou. S mnoha významnými osobnostmi české i mezinárodní hudební scény spolupracuje také saxofonista Milan Krajíc, zakládající člen Kontrabandu Milana Svobody. Koncert začíná v 19.00. Lístky jsou k dostání v infocentru nebo na místě.

Jana Rybová a Zuzana Černá