Kapely, která letos slaví své desáté narozeniny. A která na jaře vydala své čtvrté CD. Navazuje tak na předchozí trojici s názvy Vrba, Náhodní známí a Kouřové signály. „Poslední zmíněné album Za duhou bylo vydáno při příležitosti desetiletého výročí působení skupiny na hudební scéně a role kmotra se výtečně zhostil frontman skupiny Fleret Zdeněk Hrachový,“ přiblížila zpěvačka Michaela Klásková.

Jak dále připomněla, na albu se jako host podílel i známý herec, moderátor, básník a hudebník Petr H. Batěk. Rodák z Plzně, s vřelým vztahem k jižní Moravě, svým podmanivým hlasem doplnil hodonínskou rodačku a zpěvačku Huménečka hned ve třech písních. „Oproti předchozím deskám je toto album nástrojově rozmanitější, v některých písních je možno slyšet například saxofon, klavír, ukulele, příčnou flétnu, violoncello nebo dokonce kontrabas,“ nastínila zpěvačka.

Kapela plánuje, že z nového alba vznikne i klip, a to k pisni Sokoli, v níž je k poslechu jeden z duetů s Petrem H. Baťkem. „Snažíme se mít na každém albu jednu věc, která by odkazovala na naše moravské kořeny. Byť je ryze autorská stejne jako všechny ostatní, přece jenom je znatelně více inspirovaná folklorem,“ vysvětlila Klásková.

| Video: Youtube

Folkrocková formace Huménečko vznikla v roce 2013 spojením muzikantů působících ve folklorních souborech ve Strážnici a muzikantů z rockových kapel na Horňácku. Charakteristickými nástroji jsou tedy cimbál a housle. Ty dále doplňuje kytara, basa, bicí a zpěv. Během svého působení na folkové scéně získala skupina spoustu ocenění. Například na festivalu Okolo Třeboně zvítězila v soutěži Houpací kůň. Pro kapelu byl mimořádně úspěšný poslední čtyřiačtyřicátý ročník Mohelnického dostavníku, kde jako jediná kapela v historii tohoto festivalu získala hned pět ocenění, a to cenu TV Noe, cenu Českého rozhlasu Olomouc, cenu diváků nejlepší skupině, cenu diváků sympatie a hlavní cenu poroty nejlepší skupině.

Během léta bude Huménečko bavit posluchače na nejrůznějších akcích, například 5. července na Cyrilometodějských hodech v Chvalčově, 6. a 8. července v Nové Lhotě na jednačtyřicátém ročníku Sjezdu Lhot a Lehot anebo 5. srpna na Svatovavřineckých slavnostech v Hodoníně.