Slovenská zpěvačka se s lidovými umělci dala dohromady kvůli turné Radost být s vámi.

„Katku poslouchám spíš jen v rádiu, ale myslím si, že ve spojení s cimbálovou muzikou přinášejí něco nového. Těším se na zážitek,“ mne si ruce například Jiří Svoboda.

Koncert sice začíná s patnáctiminutovým zpožděním, ovšem s o to větší pompou. Do poslední sedačky zaplněné publikum rozehřívají nejprve Hudci. Postupně se zapojuje kapela a na pódiu je rovněž energická, tančící a rozverná Katarína Knechtová.

Na póidu v tanci a s úsměvem

„Navštěvovala jsem koncerty Žbirky či Nagye. Myslím, že si popularitu získali také vtipy. Já si řekla, že tohle dělat nebudu,“ vypráví zpěvačka do mikrofonu. Už tehdy ale nevěří vlastním slovům. Diváky totiž okouzluje úsměvem a legráckami od prvního okamžiku. Náklonnost posluchačů si získává ihned.

Během písní tančí, hraje si s dlouhou sukní. Vystoupení si užívá. „Jsou to opravdu emoce. Všichni koncert prožíváme. Zvykli jsme si na sebe. Po lidské stránce to bylo úžasné. Nevím, jestli jsem někdy zažila lepší turné,“ libuje si devětadvacetiletá zpěvačka, skladatelka či textařka. Knechtová v Kyjově ukazuje, že je muzikální v mnoha směrech. Chvíli zpívá, pak hraje na kytaru nebo sedí za klavírem.

„Sladit se s cimbálkou bylo hrozně těžké. Každý cítil rytmus někde jinde. Nakonec se nám to ale podařilo. Nebo si to teda aspoň myslím,“ pousmívá se Katarína.

Odpovědí na její domněnku je několikrát opakovaný skandovaný potlesk. Ten podporuje ještě speciální host večera. Vítězka Superstar a zlatá slavice Aneta Langerová. „Děkuju Katce, že mě na šňůru vytáhla,“ oznamuje po hitu Voda živá, který zpívala společně se zaplněným sálem.

Moj Bože

Vrchol večera však přichází ještě o něco později.

Při pohledu z hlediště běhá lidem mráz po zádech. Jsou unešení.

Píseň: Moj Bože.

Hlavní postavy: Knechtová, muzikanti a děti, jež stojí u zdí sálu. V rukou drží plápolající svíčky. Strhující atmosféru dokreslí třemi vypuštěnými holuby.

„Byla opravdu radost být s vámi,“ klaní se Knechtová před nadšeně tleskajícím publikem.

Koncert v Kyjově má být podle původních plánů poslední, při kterém slovenská zpěvačka spolupracovala s Hudci.

Jenže…

Na podzim se možná sejdou znovu.

„Chtěli bychom. Je to přesně o tom, že si budeme chybět a že bychom si chtěli zahrát zase spolu. A doufám, že to bude ještě lepší,“ dodává drobná tmavovláska.