Tyto Skryté hry mají moravskou premiéru. Vstupenky rozdává doktorka Sintel Tirin, která změnila nejen barvu vlasů, ale především planetu. Příchozí poznávají u vstupu rodačku z Kyjova Terezu Holešínskou, která nyní střídavě žije v irském Dublinu a moravských Miloticích. „Chceme, aby film vidělo, co nejvíce lidí. Jde o neziskový projekt fanoušků, kteří se do něj zapojovali ve svém volném čase. Vím, že do Prahy je to daleko, tak jsem se rozhodla, že film přivezu na Moravu,“ říká Tereza Holešínská.

| Video: Vimeo

Tu doplňuje i ve startrekovském kostýmu kapitánka Talisa Ren z Prahy, Jana Krčmářová. „Chci vás přivítat jménem celé posádky a popřát příjemnou zábava,“ uvádí Jana Krčmářová moravskou premiéru filmu, v němž si zahraje hlavní roli.

Více než hodinový snímek, na kterém se podílelo sedmačtyřicet lidí, si nenechává utéct Marie Miščíková. „Pár dílů Star Treku jsem sice viděla, ale skalní fanoušek nejsem. Zajímá mě, co přátelé vytvořili, a hraje tu Terezka, kterou znám od malička. Opravdu jsem zvědavá,“ svěřuje se Marie Miščíková.

Český Star Trek, který vznikal od roku 2013 až do letoška, nabízí příběh, akci, drama, duel kosmických lodí a především vizuální efekty. „Klobouk dolů, film se opravdu podařil,“ smeká po závěrečném potlesku Jaroslava Kundratová z Ratíškovic.

Podobně je nadšená i Jarmila Hrušková. Ta přijela na film až z Blatničky. „Byla jsem velmi mile překvapená, úžasné byly efekty propojené se zvukem. Terezku jsem viděla už v ukázkách, ale jsem ráda, že jsem film viděla celý. Měl i příběh a pointu,“ hodnotí spokojená bývalá starostka Blatničky.

Podpořit sestřenku, která hraje jednu z hlavních rolí, přišla Pavla Konečná. „Bylo velice zajímavé vidět na velkém plátně toho, koho znáte,“ podotýká Pavla Konečná.

Po Kyjově zamíří český Chybějící příběh Star Treku v prosinci i do Hodonína. Také kvůli rekonstrukci kina jej zájemci uvidí v městské knihovně. Letos jej už mohli sledovat diváci v Praze, Chotěboři a na festivalu v Dublinu. Kvůli tomu dostal i anglické titulky.