Už tradičně se letní kino otevírá nejdřív v Rohatci. Letos už běží druhým týdnem.

„Dá se říct, že letos hrajeme celkově déle, než tomu bylo v minulosti. Začali jsme o týden dřív a končit budeme o týden později. Vždycky bychom chtěli odpromítat kolem těch čtyřiadvaceti snímků,“ říká programová vedoucí rohatecké radnice Jarmila Gurská, která uplynulé dva týdny, kdy je letňák v provozu, zhodnotila jako průměrné. Rohatečtí se navíc do kina podle ní nemusí bát zajít.

Obec totiž nechala provést postřiky. „Myslím, že by neměli komáři být až tak velký, razantní důvod, proč by lidé nešil do kina,“ míní.

Veselí pronajalo dvě promítačky

Velkého rozšíření se dočkalo i letní kino ve Veselí nad Moravou. Zatím co ještě vloni si filmoví nadšenci užívali čerstvý vzduch jen týden, letos jim bude letňák k dispozici dva a půl měsíce. Tamnímu městskému kulturnímu středisku se podařilo sehnat do pronájmu dvě starší promítačky.

„Máme je bezplatně na dobu pěti let, díky tomu nemusíme platit pronájem za maringotku, kterou jsme platili, i když se venku nepromítalo. První promítání začneme v pátek čtyřiadvacátého. Promítat budeme každý pátek a někdy i sobotu,“ informoval ředitel městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcel Řimák.

Ten vsadil jako většina kin na české snímky, filmy pro děti či kasovní trháky. „Začneme animovaným filmem Planeta 51. Návštěvníci se mohou také těšit například na Prince z Persie, Kuky se vrací, posledního Shreka nebo Robina Hooda. Po velkém úspěchu jsem zařadil také film Ženy v pokušení,“ doplnil Řimák.

Přijedou i Čadíkovi

V Hodoníně se už tradičně také letos zastaví pojízdný Kinematograf bratří Čadíků, který postaví svou maringotku na náměstí.

„Letos navštívíme na čtyřicet míst a měst v severních i jižních Čechách a samozřejmě také na Moravě, povezeme s sebou tu pravou letní pohodu a čtyři aktuální české filmy,“ píše se na webových stránkách www.kinematogram.cz, kde zájemci zároveň naleznou podrobný rozpis všech tras.