Jako velkolepou show pojali organizátoři Slavnosti vodního království. Před lidmi defilovali v kostýmech kejklíři, šermíři, vedení hodonínské radnice a v neposlední řadě hvězdy českého showbusinessu. Ty také nejvíce lidi zajímaly.

„Podívej, to je on. Ten … Kotvald,“ strkal jeden z mužů v davu do svého souseda a ukazoval při tom na Stanislava Hložka. Nebyl jediný, kdo si zpěváka spletl. Prošedivělé vlasy a vrásky v obličeji udělaly své.

Známé osobnosti zastínily v mnoha okamžicích i osobu, která měla být ten den hvězdou nejzářivější, královnu Blanku I. Slavnost ještě ani nezačala a lidé už při žádostech o autogram málem umačkali Václava Vydru, jeho manželku Janu Bouškovou i Martina Zounara, kteří se bezelstně vydali před radnici.

Nejen hvězdy byly v ten moment v ohrožení. Tíhu okamžiku a palčivé slunce neustál jeden ze zbrojnošů, který přímo na schodech radnice omdlel. Poté se však všechny osobnosti i hosté seřadili do průvodu a přešli do hlavního místa dění, přístaviště U Jezu. Tam se uskutečnila korunovace královny. Zatímco před radnicí se tísnily na malém prostoru stovky zvědavců, u řeky Moravy už to byly tisíce.

„Tímto okamžikem princezna změnila svůj stav,“ ohlásil na podiu ve veslařském klubu ceremoniář království Jan Čenský. Poté exmiss Blanka Javorská přednesla královský slib. Po něm následoval rytířský turnaj, ve kterém samozřejmě v konkurenci rytířů z širokého okolí zvítězil domácí „borec“, rytíř Richard.

Pro mnohé vrcholem byly pak soutěže, které si uvedly osobnosti showbusinessu podle toho, jakou zastávají v království funkci. O soutěžící dobrovolníky z řad publika nebyla nouze. Někteří se snažili působit na herce i mimo pravidla hry.

„Já jsem vám posílala hlasy do Star dance,“ hlásila se o speciální práva soutěžící v klání královského lovčího Václava Vydry. Ten nakonec nemusel mhouřit oči, protože žena i tak vyhrála. Dokázala nejlépe přeseknout meloun, jablko a vinnou bobuli.

Po soutěžích ještě následovaly závody na gumových člunech, pohádky pro děti, muzikál, ale také například ohňostroj. Ten v závěru mnohé diváky nadchl. Světelné náboje létaly přímo z hladiny řeky Moravy.