Dalším lákadlem byl David Koller, který se účastní koncertní šňůry na postu bubeníka za tragicky zesnulého Pavla Grohmana. Předskokana kapele dělala začínající hvězda české hudební scény Tomáš Klus. Kromě jiného i o tom, jak se kapele hraje s Davidem Kollerem, se svěřil hodonínskému Deníku zakladatel Chinaski a zpěvák Michal Malátný.

Proč na podzimní šňůře vynecháváte větší města a jezdíte spíše po menších? Ani v Praze jste ještě nebyli.

Prahu jsme nevynechali, hrajeme tam 20. listopadu. Možná budeme přidávat ještě jeden koncert, protože je vyprodáno. Rozhodli jsme se, že pojedeme po letech hlavně menší města, které jsme jezdili léta a ale vnichž jsme již dlouho nebyli. Jsou to třeba Prachatice, Jičín, Náchod, Hodonín, Ždár nad Sázavou, prostě je to příjemné vrátit se do těch kulturáků, ve kterých jsme před léty strávili kus života.

Na koncertě z vás vycházelo velké nadšení. Kde čerpáte tu energii a elán pro tvorbu a koncerty?

Ono je to taky tím, že hrajeme s Davidem Kollerem, který je opravdu fantasticky a nabíjí nás. Srší z něj obrovská energie. I díky tomu ze sebe dostáváme uplné maximum.

Jak jste vybírali mix písní, které na šnůře hrajete?

Vytáhli jsme i staré věci, hrajeme Radioo Bubeneč, Kláru, ale tu nepoznáte, protože tu jsme překopali a je to v podstatě punková píseň. Hrajeme z alba 07 čtyři, pět věcí, zbytek je průřez našima deskama. Hrajeme třeba Punčocháče, což je naše nejstarší píseň. Už má dvacet let.

Hrál jste ve filmu Chyťte doktora. Byla to vaše první filmová zkušenost. Jaký z ní máte pocit?

Bylo to krásné a bylo toho dost. Jsem rád, že jsem to zažil, byl to fantastický měsíc. Lidi kolem filmu byli skvělí, ale nemám ambice být filmovým hercem.

Co vás čeká jako kapelu do budoucna?

Jak dohrajeme turné, skončí spolupráce s Davidem Kollerem, protože má své vlastní projekty. Začneme zkoušet s Otou Petřinou, což znamená, že se musíme sehrát. Máme samozřejmě v plánu natočit novou desku. Také se chystáme v březnu na Slovensko, v létě pojedeme asi na pár koncertů do Ameriky. Ale hlavní úkolem je vydání nové desky.

Autorka rozhovoru: Karolína Štukavcová