„Líbí se mi tady. Je tady krytá hospoda a posezení. Na většině fesťáku se diváci brodí v bahně někde na poli, ale tady je pevný povrch," pochvaloval si umístění akce Luděk z Hodonína, který po pěti letošních festivalech může srovnávat. „Takový festival tady chyběl. Pokud navíc město poskytne zdarma pozemek, tak je to velké plus," dodal ještě.

Pořadatelé festival podle slov Řimáka záměrně umístili mezi hangáry, aby pohltily zvuk, který ve městě nebyl slyšet.

Na Pon-Tón přijelo nakonec všech devět kapel, jak uváděl program. A nebyly to jen rockové kapely. Na pódiu se objevily Like Fool, Shadow Area či Žluté kozačky. Největší hvězdou byla Laura a její Tygři. „Mít tu jen rock, to se nám zdálo docela svazující a omezující. Pozvali jsme proto záměrně kapely zaměřené i na jiné žánry," vysvětlil Řimák, proč se nakonec organizátoři odklonili od původní myšlenky udělat festival pouze rockový.

„Bylo to parádní, užili jsme si to. Přišlo nám to jako takový mini Rock For People. Vše v pohodě včetně příjemného prostředí na festival. Je to rozhodně začátek nějaké pěkné tradice, tak snad se to vydaří, aby to mohlo pokračovat," pochvaloval si zpěvák skupiny Shadow Area Pavel Svačina.

Že festival bude pokračovat i druhým ročníkem, je jasné už dnes. „I kdyby letos přišlo málo lidí, tak v příštím roce to určitě zopakujeme. Protože vyhodnotit, jestli festival má cenu pořádat, nebo ne, můžeme nejdříve tak za tři až pět let. Ale pevně věřím, že se festival ujme," dodal ředitel Řimák.