Jedna část muzea je tak nyní speciálně věnovaná operaci Antropoid, čili atentátu na Heidricha. „K fotografiím parašutistů a zbrani, kterou tehdy naši vojáci používali, přibylo kromě jiného znázornění situace z krypty kostela v Praze, kde spáchali atentátníci sebevraždu. Znázorňuje poslední chvíle života parašutistů,“ uvedl vedoucí muzea Petr Něnička.
K výjevu jsou přidány dokumenty týkající se zmíněných dnů války. Vidět lze také speciálně vyrobenou kopii bomby, která zabila tehdejšího říšského protektora. Výrazněji se zvětšil také koutek protektorátního obchodu.
Obohatily jej kopie dobových dokumentů. Mezi nimi se vyjímá dopis několika kyjovských obyvatel radě města. Žádají v něm, aby se kyjovské náměstí jmenovalo po Adolfu Hitlerovi.
Změněná je také hlavní část věnovaná vlkošskému rodákovi generálu Ingrovi. Je přeinstalovaná a v nejbližší době by měla být i rozšířená. „Podařilo se nám časem získat artefakty české armády v zahraničí. Klademe teď větší důraz na ni s tím, že potlačujeme prezentaci cizích armád. To se týká ale spíše drobnějších předmětů, takže běžný návštěvník to možná ani nezaznamená,“ doplnil Něnička.