„Zámek bude od pátku do pondělí uzavřený. V neděli z něj bude televize vysílat přímý přenos. V pondělí se pak bude točit casting, na kterém má být čtyři sta účinkujících,“ potvrdil kastelán milotického zámku Evžen Boček, který už je na podobné akce zvyklý.

„Za dobu, co zde pracuji, už jsem zažil několik desítek natáčení,“ přiblížil.

A doplnil, že přípravy jsou pokaždé stejné - z místností, které bude štáb používat, se musí vyklidit drobnosti a porcelán. Samotné natáčení pak hlídá zaměstnanec zámku, v každé místnosti jeden.

Využijí celý interiér i zahradu

„Pokud vím, tak tentokrát chce televize využít celou návštěvnickou trasu. Porota bude sedět v hlavním freskovém sále, kam před ně budou soutěžící nastupovat. V interiéru to ale budou jednotlivci, jako zpěváci nebo hráči,“ odkryl přípravy Boček.

Početnější skupiny, které budou tančit nebo krotit dravá zvířata si pak užijí exteriéru - zámecké zahrady.

Nejznámějším počinem, který na milotickém zámku vznikl, je dozajista pohádka Za humny je drak. Před lety se na něm ale točil například snímek Muži v říji. Hojně ho pro své snímky využívají i zahraniční štáby.

„Před dvěmi lety a pak ještě před rokem si zámek pronajali filmaři z Itálie a Ruska, kteří zde točili,“ doplnila kastelánova manžela Miroslava Bočková. Před dvěma lety se Milotice objevily v přímém přenosu Dobrého rána.

Zámek se o nadcházejícím víkendu neuzavře naposled. V polovině září by ho měl obsadit další filmový štáb.

„Za čtrnáct dní tu budou Italové točit Kapitánskou dcerku,“ odtajnil kastelán.

A jak přínosné je filmování pro rozpočet Státního zámku Milotice? „Vzhledem k tomu, že letošní květen a červen byly turisticky velmi slabé měsíce, tato akce nám opravdu hodně pomůže pro dorovnání plánu tržeb, který musíme splnit,“ spočítal si Boček.

Více informací o zámku najdou zájemci na webových stránkách www.zamekmilotice.cz.