Ten na plovoucím pódiu za podpory mnoha sponzorů a dobrodinců zorganizovalo Občanské sdružení S úsměvem z Tvarožné Lhoty .

„Je to charitativní festival, jehož výtěžek půjde na misii do Tanzanie,“ upřesnil organizátor festivalu František Šrámek. Už výtěžek toho loňského putoval podle něho na stejnou dobrou věc– výstavbu školy v jihozápadní části Tanzanie, kde měl František Šrámek osobně možnost působit.

„Vždy se z výtěžku akce snažíme podporovat nějaký projekt v zemích třetího světa, sužovaných obrovskou chudobou,“ poukázal na hlavní myšlenku festivalu jeho organizátor.

V průběhu sobotního odpoledne a večera se na plovoucím pódiu přímo na vodní hladině vystřídaly křesťanské písně, etnohudba, africké rytmy, folk i rock.

„A jak zatím asi tisícovka návštěvníků může vidět, děje se tady dnes opravdu ledacos,“ pousmál se směrem k pódiu Šrámek. Tam právě svou hudební i taneční produkci předváděla nejen kapela Kumbalu z Brna, ale také dva moderátoři celé akce.

„Vždy jsme toužili zatančit si s břišní tanečnicí a dnes senám to podařilo,“ smějí se Roman s Mirkem s dekami kolem polonahých těl.

Právě oni si na pódiu střihli pár tanečních kreací s břišní tanečnicí, která etnohudbu brněnské kapely doprovázela. Táhlý zvuk afrického bubnu djembe se přitom rozléhal po vodní hladině.

„Ve vodě jsme zatím nebyli, ale kdo ví, co přijde ještě dnes večer,“ krčí rameny s šibalským výrazem v očích moderátor Mirek.

Jednoznačně k největším tahákům letošního Festivalu na vodě patřil podle organizátorů kromě vystoupení Petra Bendeho a jeho kapely slovenský Slnovrat, brněnská kapela Kumbalu, Sango Malamu či skupina Michael.

Nechaběly ani Scholy z Tvarožné Lhoty a z děkanátu ve Veselí nad Moravou.

„My jsme přišli také na ohňostroj, vodní balet a fontánu. Odpoledne jsme prošli malý jarmark a tvůrčí dílny,“ řekli manželé Slováčkovi z Veselí nad Moravou.

Loni navštívily Festival na vodě na Lučině na čtyři tisícovky diváků.