Letos se k němu připojilo sedmnáct měst Jihomoravského kraje a Vysočiny, mezi nimiž je i Kyjov. Zajímavý koncert se tak uskuteční ve freskovém sále milotického zámku a v Kyjově zahraje Melody Makers Ondřeje Havelky.

„Během měsíce června oživnou jedinečné historické prostory festivalovým ruchem a v sedmnácti městech zazní více než třicet koncertů,“ spočítal dramaturg festivalu a specialista na starou hudbu Václav Luks.

Ten dramaturgii patnáctého ročníku festivalu sestavil společně s jazzmanem Jaromírem Honzákem. Přibližně třetinu koncertů věnovali baroknímu a předbaroknímu repertoáru v interpretaci předních evropských těles. „V části „cross-over“ zazní zajímavé pro festival připravené vícežánrové projekty s důrazem na improvizaci. Jazzové koncerty budou přehlídkou nejzajímavějších jazzových seskupení z České republiky doplněných o progresivní evropské kolegy,“ uvedl Luks.

Koncert, jenž se uskuteční na zámku v Miloticích v neděli 30. května od půl osmé večer, patří právě do části cross-over. Představí se netradiční mužské trio: kontratenor Dominique Visse, jenž je jedním z nejaktivnějších pěvců na evropské barokní scéně, jazzový klavírista François Couturier a hráč na akordeon Jean-Louis Matinier, jenž se po studiích klasické hudby začal věnovat jazzu a dalším improvizačním stylům. „Věříme, že swingující baroko a kontrapunktující jazz přinesou návštěvníkům koncertů mnoho radosti a umožní náhled do světa obou žánrů odhalující krásy staré hudby a jazzu v novém světle,“ dodal Luks.

Čistě jazzu a hudbě, která rozhýbala dvacáté století, bude patřit druhý koncert v kyjovském Městském kulturním středisku. Ve čtvrtek 24. června tam vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Příběh jazzu v podání známého swingového big-bandu začne v 19.30.

Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti TICKETPORTA a v obvyklých předprodejích jednotlivých festivalových měst. Více informací najdou zájemci na: www.concentus-moraviae.cz.