V sobotu se v Nové Lhotě uskuteční Ples rodičů, v Louce pak myslivecký ples. Už v pátek se ale bude plesat ve Velké nad Veličkou, kde je připravený už dvanáctý ročník tradičního Plesu obcí Horňácka. Právě na tomto plese, se každoročně sejdou zástupci Velké nad Veličkou, Javorníku, Suchova, Malé Vrbky, Hrubé Vrbky, Kuželova, Lipova, Louky, Nové Lhoty a Vápenek.

Kdo by čekal vedení obcí v krojích, bude čekat marně.

„Ples není vůbec folklorní. Takových akcí máme velmi mnoho. Ples obcí Horňácka je normální společenskou záležitostí bez folkloru, kterou provází normální zábavová hudba,“ uvedl za pořadatelskou Velkou nad Veličkou její starosta Jiří Pšurný. „Vždycky saháme do domácích zdrojů, takže letos se přítomní mohou těšit na vystoupení žákyň TJ Sokol Velká nad Veličkou,“ dodal starosta.

Jak doplnil, této tradiční akce se pravidelně každým rokem za jednotlivou obec zúčastní kolem deseti lidí.

„Na řešení pracovních záležitostí na plese ale není moc prostor. Stoly jsou rozdělené po obcích a žádný oficiální program, že bychom se bavili na etapy, nemáme. Je to volná společensko – kulturní záležitost,“ doplnil Pšurný.

Tradiční ples obcí Horňácka se uskuteční v pátek osmadvacátého ledna v prostorách kulturního domu ve Velké nad Veličkou. Začátek akce je ve dvacet hodin.