Návrh stíracího losu pro Sazku, ďábelská rychlost v psaní na klávesnici, recitaci, ale i úspěchy v kadeřnických a gastronomických soutěžích. To vše včera ocenili představitelé Městského úřadu v Hodoníně.

A kdo jsou ti, kdo projevili své umění a reprezentovali školu a region? Studenti hodonínských středních škol. „Město Hodonín vždy odměňovalo žáky mateřských a základních škol, letos poprvé jsme si uvědomili, že i studenti středních škol jsou naši. Přestože město nezřizuje střední školy a učiliště,“ řekla místostarostka Zuzana Domesová, která má na starost školství.

Uznání hodonínského starosty převzali studenti včera v obřadní síni Městského úřadu v Hodoníně. „Dělám hodně barevné věci a los jsem navrhla podobně jako většinu svých prací,“ říká budoucí propagační grafička Denisa Chovančíková, která získala první místo v soutěži o nejlepší stírací los Sazky. Čeká ji odborná stář v Montrealu. Studenti umělecké průmyslovky nezískali ale takové ocenění poprvé.

„Vzhledem k tomu, že ze šesti ročníků soutěže, kterých jsme se zúčastnili, jsme třikrát získali první místo, považuji to za velký úspěch,“ hodnotí výsledek Denisy Chovančíkové i dalších studentů ředitel školy Ivo Kurz. Mezi studenty, kteří vynikli ve svém oboru byli i žáci Střední integrované školy. Ti byli úspěšní především v gastronomické soutěži. O slavnostní atmosféru odpoledne se postaral Pěvecký sbor místního gymnázia. I on byl mezi oceněnými. Tvořivé a nadané studenty středních škol by město chtělo oceňovat pravidelně. „Mělo by se to stát tradicí,“ dodala Domesová.