„Letos pořádáme už čtvrtý ročník. Soutěžíme v jízdě na tragači, běhu na kadibudku, vynášení réví a hodu motykou na cíl,“ popsal klání člen olin–pijského výboru Zdeněk Střítecký. Soutěže zahájil jeho kolega zvaný Čagan zapálením olin–pijské letlampy a slavnostním vysířením bečky.

Potom členové výboru vypustili z nosů holuby míru, kteří se rozlétli do všech světových stran. S největším napětím sledovali diváci štafetovou jízdu na tragači. Organizátoři připravili náročnou trasu, která obsahovala i stoupání do vrchu, slalom a akrobatické vyklopení do kopky sena.

Hodnotil se čas, ale i umělecký dojem. Do utkání vstoupily čtyři týmy, ale v jeho průběhu vznikl ještě pátý. V krátkém programu olin–pijonici většinou zpívali, o rekord v pití půllitru piva na ex se pokusil kapitán týmu Krtečci 2 Libor Jestřáb.

Čas blížící se čtyřem sekundám i okomentoval. „Podle mě to špatně změřil. Tři devadesát šest to pijí děcka na základce,“ řekl. Soutěžící museli splňovat přísná kvalifikační kritéria. „Kdo nenadýchá, nesmí startovat,“ objasnil podmínky závodů jeden z moderátorů. Organizátoři byli dobře materiálně vybavení, zhotovili dokonce „simulátor chůze v blátě“ ze starých bot a dřevěných hranolů.

Tým s názvem Svatobořští vítězi v průběhu večera zanotoval píseň „Lůní zme vyhráli, letos to taky vyhrajem“ a měl pravdu. Za vítězi se umístili Parukáři z Dubňan a bronzový byl milotický Máňa tým. Jestli se akce zúčastnil nějaký Olin se neví.