Ve složení s lídrem Petrem Jandou tam přijel také baskytarista Milan Broum, na klávesy, flétnu a harmoniku zahrál Jiří Valenta a za bicí se posadil Milan Peroutka.

„Už si ani nevzpomenu, kdy jsme na Moravě vystupovali naposled, ale rádi koncertujeme v podstatě kdekoliv, takže jsme se těšili i sem,“ řekl lídr skupiny Olympic Petr Janda.

Tisícovka návštěvníků si v pátečním večeru vychutnala hity jako například Želva, Mám v kapce jeden frank, Osmý den nebo Okno mé lásky. Matadoři rocku to rozjeli naplno. Dvouhodinový koncert divákům uběhl velmi rychle, jeho příprava však trvala několik měsíců.

„V podstatě se dá říct, že je to dlouhodobá intenzivní práce, aby tady takový koncert byl,“ vyjádřil ředitel Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcel Římák. Nejen páteční den byl mravenčí prací pro všechny pracovníky města.

Předtím museli lidé z firmy Vesbyt na základě požadavku muzikantů opravit a zpevnit pódium.

„Pořadatelé sem museli navézt na tři stovky laviček a připravit potřebné zázemí jak pro muzikanty, tak i pro návštěvníky. Pro členy kapely pak byl zajištěn karavan a stan s vlastním sociálním zařízením v přilehlém areálu koupaliště,“ řekla pracovnice městského kulturního střediska Hana Hurtíková.