„Vlčí mák je mezinárodním symbolem Dne válečných veteránů a Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany České republiky a Vojenským uměleckým souborem Ondráš v rámci projektu Péče o válečné veterány v letošním roce pokračuje v organizaci benefičních koncertů a tanečních vystoupení pod souhrnným názvem Vlčí máky válečným veteránům,“ informuje za Armádu České republiky František Trávníček.

Tanečníci a zpěváci Ondráše se na Hodonínsku představí hned ve čtyřech obcích a třech hudebních pořadech. Za sebou už mají Lužice a čeká je ještě Strážnice, Kyjov a Hodonín. „Ve všech vybraných městech doposud žijí váleční veteráni nebo se zde narodili významní představitelé domácího či zahraničního odboje za druhé světové války,“ doplnil k výběru měst a obcí Trávníček.

Soubor vždy v dopoledním programu představí dva pořady pro žáky místních základních škol, a to Zatoulané pohádky a Rande naslepo. „Večer pak v domech kultury zazní tóny cimbálové muziky a vystoupí taneční soubor s benefičním pořadem věnovaným válečným veteránům pod názvem Z kraje do kraje,“ uvedl Trávníček. Ten předpokládá, že účast na koncertech se vyšplhá ke dvaceti tisícům diváků. Výtěžek benefičních vystoupení poputuje na dovybavení domovů pro válečné veterány.

Strážnický koncert se uskuteční 2. března, kyjovský 22. března a hodonínský 20. dubna.