Ludmila Peterková se v Hodoníně představí ve slavnostním koncertu B dur od J. V. Stamice. „V další části zazní výběry z Vodní hudby a Carminy Burany,“ pozval na koncert ředitel Hodonínského symfonického orchestru a Smíšeného pěveckého sboru Michal Bešta. Ten také upozornil, že diář Ludmila Peterková je tak nabitý prací, že v Hodoníně může odehrát pouze jeden koncert. Zatímco symfonický orchestr už je známý tím, že v Hodoníně koncertuje převážně ve čtvrtek v rámci Hudebních čtvrtků, koncert se známou klarinetistkou se uskuteční netradičně v úterý 31. května v kulturním domě.

Třiačtyřicetiletá Ludmila Peterková hrála od mládí na klavír, saxofon i klarinet, kterému se pak začala věnovat intenzivněji. Hru na něj studovala na Pražské konzervatoři a HAMU. Absolvovala také roční stáž na pařížské Conservatoire National Supérieur. Známá je nejen z koncertních sálů a jako profesorka Pražské konzervatoře, ale příležitostně i moderuje v rádiu a hrála i v několika televizních seriálech.

Peterková vystupovala v zemích celé Evropy, doma účinkovala na prestižních akcích jako koncert k zasedání MMF a Světové banky v Praze. Tři čtvrtě roku také koncertovala v Japonsku. Její CD s nahrávkami Rossiniho, Mendelssohna a Brucha získalo prestižní cenu Harmonie za nejlepší nahrávku roku a v roce 2007 vyšel poslední, velmi úspěšný titul.

Vstupenky na koncert, který začne poslední květnový den v 19.00, jsou už v předprodeji v informačním centru.