V zimě proto majitelé zámku sál obkládali matračkami. I na takové podrobné otázky se nyní návštěvníci památky dozví odpověď. Musí se ale nahlásit na speciální prohlídku s kastelánem. Budou celý květen, ale vždy jen v sobotu.

„Půjde o jakýsi pohled do zákulisí práce kastelána a spíš než o historii uslyší návštěvníci o současnosti a problémech spojených s údržbou a provozem památkového objektu,“ vysvětlil kastelán Evžen Boček.

V průběhu prohlídky bude podle něj také možné pokládat dotazy a dozvědět se věci, které možná leckoho překvapí. A to na první vypsanou prohlídku přilákalo především současné průvodce. Ti se dozvěděli věci, které běžně při provázení návštěv nevypráví, protože je sami nevědí. Zacházel do takových detailů, až to přítomné překvapovalo, přestože sami o zámku vědí jako průvodci hodně.

„Na Prvního máje byla první z prohlídek s kastelánem. Trochu se protáhlo. On totiž o zámku ví tolik, že by mohl s návštěvníky strávit v každé místnosti i hodinu, což samozřejmě není možné,“ uvedla kastelánova zástupkyně Miroslava Bočková.

Prohlídka s kastelánem bude každou květnovou sobotu ve 13.00 a je možné se na ni objednat na tel: 518 619 643 nebo e: mailu: milotice@brno.npu.cz.