Sál Evropa je reprezentativním víceúčelovým zařízením s kapacitou 300 osob. Pro zkvalitnění akustiky byl na konci roku 2010 technicky dovybaven vysoce moderním zvukovým příslušenstvím.

Pro mnoho kulturních fanoušků na Hodonínsku je sál Evropa spojen s kvalitní nabídkou akcí po celý rok. Mezi ně patří i tradiční akce, kterými jsou hudební čtvrtky, jazzové koncerty a hudební vystoupení významných osobností a hudebních těles české i zahraniční hudební scény. Ani letos tomu nebude jinak.

Již v neděli 13. února se uskuteční v sále Evropa Barokní odpoledne – doprovodný program k výstavě F. Š. Lotrinského (pořadatelem akce je Masarykovo muzeum v Hodoníně), další kulturní událostí v pořadí je Dětské maškarní odpoledne naplánované na 26. února (pořadatelem akce je Středisko volného času Hodonín).

První ze série koncertů v rámci cyklu Hudebních čtvrtků přijde na řadu již 3. března, kdy v sále vystoupí violoncellový virtuóz Jan Škrdlík s programem Co umí violoncello (pořadatelem akce je Masarykovo muzeum v Hodoníně). Již tradiční udílení Výroční ceny města Hodonína, které pořádá město Hodonín, se uskuteční 10. března. Dalším hudebním čtvrtkem konaným v sále Evropa bude koncert Komorního orchestru Jana Noska ZUŠ Hodonín, který pořádá Hodonínský symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor, se uskuteční 14. března.

Lahůdkou pro hudbymilovné návštěvníky sálu bude i koncert známého seskupení Robert Balzar Trio, které se představí v sále Evropa 19. dubna. Pořadatelem této akce bude opět Masarykovo muzeum v Hodoníně. Za opravdovou kulturní událost roku 2011 je možné označit koncert světoznámé české zpěvačky, houslistky a herečky Ivy Bittové, která bude mít svůj koncert v Evropě 26. května (pořadatelem akce je Masarykovo muzeum v Hodoníně). Sál bude v první polovině roku 2011 patřit i módě, kongresům, seminářům a dalším akcím, se kterými se můžete seznámit na stránkách Masarykova muzea www.masaryk.info či na portále www.hokus.cz.

MIROSLAV HAVLÍK