Žáci, dospělí i senioři si při této příležitosti zacvičili sestavy minulých sezon, ale i nové skladby. Jako jedna z tělocvičných organizací České obce sokolské byla před třemi lety odměněna významnou mezinárodní cenou Pierra de Coubertina. Již v minulosti tuto cenu obdržel legendární běžec Emil Zátopek, sportovní gymnastka Věra Čáslavská nebo nedávno i velocipedista Josef Zimovčák.
Česká obec sokolská, která zaštiťuje čtyřicet tři tělocvičných jednot, byla odměněna za svou dlouholetou činnost. Cenu z Mezinárodního výboru pro Fair play při Unesco tenkrát převzal starosta Sokola Jaroslav Bernard. „Mezinárodní ocenění tohoto typu představuje víc než jen uznání,“ vysvětlil starosta České obce sokolské. „Je potvrzením toho, že činnost Sokola je i příkladem, jak aktivně zapojit každého, kdo chce něco udělat pro své zdraví,“ sdělil Bernard. I výročí bzeneckého Sokola je důkazem, že předchozí generace nedopustily, aby se na sokolskou myšlenku zapomnělo. Ani v těžkých okupačních dobách i totalitního režimu, který sokol omezoval celých čtyřicet let.
Sokol byl čtyřikrát zakázán nebo jeho činnost přerušily války. Přežil však v zahraničí, v komunitách krajanů ve všech kontinentech světa. O tom svědčí i výročí tělovýchovné jednoty Sokola ve Bzenci. „Přitažlivost Sokola pro široké vrstvy spočívala vždy v tom, že zde měli přístup k tělocviku všichni bez rozdílu věku, postavení či tělesné zdatnosti,“ vyzdvihuje Bernard. Nejen sportovní, ale také kulturní vyžití dnes nachází v tělocvičné jednoty sokolské ve Bzenci přes pět set nadšených sokolů.