Soubor od začátku vedl Albert Hauptmann, dřívější tanečník souboru Radošov a Zdeňka Světlíková – Náplavová. O výchovu muzikantů se od samého začátku staral pan Jaroslav Smutný.

Přestože letos je to již sedmadvacet let od doby, kdy soubor vznikl, oslavy se uskuteční až teď. „Pětadvacáté výročí založení souboru bylo sice v loňském roce, ale soubor začal pracovat s novou generací dětí, a tak chvíli trvalo než se malí tanečníci něco naučí tak, aby se dalo realizovat celovečerní vystoupení,“ vysvětluje vedení Štěpničky na svých webových stránkách.

Postupem času se ve Štěpničce vystřídaly desítky dětí. Dnes ji tvoří více než šedesátka malých zpěváčků a tanečníků, rozdělených do dvou skupin. „Pásma, se kterými vystupujeme, působí jako hra, jež je nejpřirozenějším projevem dětí, ale co nejlépe nacvičená, aby diváka zaujala, pohltila a zanechala příjemný zážitek,“ informuje web.

Autorem většiny tanečních pásem je sám vedoucí souboru Albert Hauptmann, kterému s tvorbou pomáhal Jaroslav Smutný. „Mezi nejúspěšnější patří pásma, která jsou dokonce přebírána dalšími soubory. Jsou to Vyléla sa Morava a Škola, dnes již klasika. Představuje školu z doby, kdy všechny děti, nezávisle na věku, chodily do jedné třídy a učily se číst, psát a počítat,“ uvádí soubor na svém webu. Štěpnička oslaví půlkulaté výročí ve veselském kině Morava od dnešní sedmnácté hodiny.