Po demu a skvělých ohlasech publika přišlo něco, co asi nikdo nečekal: kapela, která funguje jen pár měsíců, se díky podpoře fanoušků dostala na jeden z největších festivalů v republice Rock for People. Shadow area vznikla na popud dvou milovníků hudby Pavla Svačiny a Oty Urbana.

„Známe se dlouhou dobu a máme stejný hudební vkus. Oba jsme už dřív působili v jiných projektech a řekli jsme si, že bychom zkusili něco tvrdšího,“ vzpomíná jeden ze dvou zpěváků kapely.

K těm časem přibil bubeník Patrik Harnoš, kterého si vyhlédli ve strážnických Live and Steel, ze kterých přišel i kytarista Vlastimil Harašta. Že dvě je víc než jedna bylo jasné, a tak ke čtveřici přibyl ještě druhý kytarista, sedmnáctiletý Lubomír Příkaský. Základ byl na světě, ale chyběla mu basa. „Dlouhou dobu jsme nemohli nikoho najít. Nakonec se nám ale zadařilo, a když přišel Martin Mrkva na první zkoušku, už u nás zůstal,“ říká Svačina.

Každý do skladby přidá to své

Za dobu, co spolu šestice hudebníků hraje, už upekla devět skladeb, z nichž dvě už spatřily světlo světa na demu. „Stylově jsme si sedli natolik, že kdyby jeden z nás odešel, dál bychom nemohli fungovat, což se projevuje i na tvorbě. Hudebně se na ní totiž podílí všichni členové. Každý do ní dává to své,“ popisuje Svačina, který se podílí s Otou Urbanem na textové stránce skladeb. „Nejdřív děláme hudbu a podle cítění i texty, ve kterých se snažíme poukazovat na svět a problémy v něm. Na dobu, ve které žijeme,“ vysvětluje.

Otázkou zůstává, jak se po tak krátké době společného hraní, podařilo kapele dostat na věhlasný festival Rock for People a splnit si tak svůj sen.

„Jednou jsem klikl na bandzone a objevil tam přihlášku do soutěže, jejíž výhrou byla právě účast na festivalu. Tak jsme do toho s klukama šli. Lidé nám poslali hlasy a dostali jsme se mezi padesát nejlepších,“ odkryl Svačina.

Z padesátky kapel měly vzejít dvě, které na festivalu vystoupí. „Podpořili nás hlavně lidi ze Strážnice. Nechápeme to, že jsme si po půl roce hraní udělali takovou tvář a že se lidem naše hudba tolik líbí,“ kroutí hlavou mladý zpěvák.

Obrovská podpora

Nicméně ohlas a podpora fanoušků byla tak velká, že Shadow area nakonec soutěž vyhráli.

„Na festival nás dostali lidi. Takže nezbývá, než rodinám, kamarádům a samozřejmě našim fandům poděkovat!“ vzkazuje Svačina.

Přestože svůj styl prezentují jako směs crossoveru a metal coru, kam budou směřovat v budoucnu, dnes sami netuší. „Poslední dvě tři písničky z naší tvorby už byly trochu jiné. Je vidět že se vyvíjíme. Sám jsem zvědavý, kde budeme třeba za půl roku, za rok,“ přemýšlí zpěvák. To už budou moct zhodnotit právě fanoušci. Shadow area se totiž koncem září chystají do lipovského nahrávacího studia Šopa.

Více informací o členech i samotné kapele, stejně jako ukázky tvorby najdou zájemci na www.bandzone.cz/shadowarea. Naživo to v nejbližší době hudební gurmáni rozbalí v Moravském Písku, na strážnickém Rock festu nebo v Louce na Summer Music Rock Festu.