HODONÍNSKO:

Adventní jarmark ve Strážnici
Kdy: od pátku 8. prosince do neděle 10. prosince
Kde: Strážnice

Proč přijít: Oblíbený adventní jarmark se o víkendu chystá ve Strážnici. Prodejci na něm nabídnou řemeslné výrobky, svařák i občerstvení. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program. Ten nabídne například vystoupení Fčeliček, DFS Danájek, DH Svárovanka nebo DFS Fěrtúšek. Chybět nebude ani promítání pohádek a přijde také Mikuláš. V neděli 10. prosince od 17.00 se uskuteční Troubení z věže.

Zapomenutý příběh
Kdy: pátek 8. prosince od 19.00
Kde: Dům kultury Hodonín
Za kolik: 300 korun

Proč přijít: Interpret Ondřej Ruml a pěvecký sbor Barbastella Gymnazia Hodonín předvedou vánoční koncert věnovaný 30. výročí tohoto sboru. Koncert se skládá z písní Zdeňka N. Bričkovského a aranží Davida Rottera. „Mezi jednotlivými písněmi je jemně vetkané průvodní slovo, které, spolu s písněmi, jako střípky skládá již dnes zapomenutý příběh,“ lákají pořadatelé. Ten vypráví nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás.

Zdroj: Youtube

BRNĚNSKO:

Dronová světelná show na brněnském výstavišti
Kdy: pátek 8. prosince od 17.00
Kde: Areál Výstaviště Brno

Proč přijít: Vánoční trhy na výstavišti se rozzáří díky desítkám dronů. Ty v pátek 8. prosince vytvoří od páté hodiny odpolední kouzelnou světelnou show. Lidé tak zažijí jedinečnou podívanou, kdy se jim nad hlavami vytvoří vánoční obrazce a scény.

Zdroj: Youtube

Pop science – Festival popularizace vědy
Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: Zábavní vědecký park VIDA!
Za kolik: od 150 korun

Proč přijít: Druhou prosincovou sobotu se zábavní vědecký park VIDA! promění v jedno velké jeviště a zároveň uvítá účinkující z českých i zahraničních science center. Festival odstartuje v deset hodin dopoledne. Lidé se mohou těšit na show Detonátor, která je plná explozí a výbuchů. Show Aero zase přiblíží zákony aerodymiky. Součástí programu bude i velkolepý souboj Chemie s Fyzikou.

Charitativní adventní trhy
Kdy: od pátku 8. prosince do neděle 10. prosince
Kde: Zahrady pod Petrovem, Brno

Proč přijít: Zahrady pod Petrovem lákají na Charitativní adventní trhy. Zájemci si mohou přijít nakoupit vánoční dárky nebo se zahřát teplým nápojem. Každým svým nákupem přitom podpoří konkrétní organizaci. V pátek začnou trhy v 16.00, v sobotu ve 14.00 a v neděli v pravé poledne. Lidé se mohou těšit také na doprovodný program, který zahrnuje například i přednášky a workshopy pro děti.

Zdroj: Youtube

Dny sportovišť na kluzištích
Kdy: pátek 8. prosince od 15.00
Kde: Kluziště Vodova a Bruslení za Lužánkami
Za kolik: Vstupné zdarma

Proč přijít: Dny sportovišť jako svou poslední zastávku v roce 2023 zvolily Kluziště Vodova a Bruslení za Lužánkami. Návštěvníci se mohou přijít zabruslit a zahřát se nealkoholickým punčem. Vstupné na akci je zdarma a rezervace není nutná. Bruslení se bude konat ve dvou blocích. První od 15.00 do 17.00, druhé od 18.00 do 20.00.

BLANENSKO:

Benefiční koncert v Punkevních jeskyních
Kdy: sobota 9. prosince od 16.00
Kde: CHKO Moravský kras – Punkevní jeskyně
Za kolik: Vstupné dobrovolné

Proč přijít: Tradiční prosincový koncert přichystá Oblastní charita Blansko. Jedná se o podporu Charitní záchranné sítě. Lidé mohou 9. prosince nasát předvánoční atmosféru díky ženskému pěveckému sboru Píseň v Punkevních jeskyních. Na koncert odveze zájemce zdarma vláček v 15.30 od Skalního mlýnu.

Zdroj: Youtube

Koncert skupiny Harlej
Kdy: sobota 9. prosince od 19.30
Kde: Dělnický dům Blansko
Za kolik: na místě 650 korun

Proč přijít: Česká rocková skupina Harlej dorazí do Blanska. V rámci svého turné s názvem Zatím je to dobrý navštíví Dělnický dům. Součásti programu bude i autogramiáda, která je naplánovaná na osmou hodinu večerní. Samotný koncert pak vypukne v devět hodin. Fanoušci při něm uslyší známé písně, jako Strážní andělé nebo Svařák.

Zdroj: Youtube

Vánoční minijarmark
Kdy: sobota 9. prosince od 10.00
Kde: nádvoří blanenského zámku
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Nádvoří blanenského zámku se zaplní v sobotu zajímavými výrobky od regionálních výrobců. Konat se tam totiž bude vánoční minijarmark. Lidé si mohou přijít nakoupit vánoční dárky nebo se jen tak pokochat uměním místních umělců.

BŘECLAVSKO:

Mikulášská dětská diskotéka
Kdy: pátek 8. prosince od 16.00
Kde: Parkáček, dětské centrum s kavárnou

Proč přijít: V dětském centru Parkáček v Břeclavi se v pátek odpoledne uskuteční Mikulášská dětská diskotéka. Děti se mohou těšit na bohatou nadílku a na balonkování. Součástí bude i andělský tanec a disko se samotným čertem a Mikulášem.

Zdroj: Youtube

Vánoční expres se Santa Clausem
Kdy: neděle 10. prosince od 16.00
Kde: Společenský dům, Hustopeče
Za kolik: 250 korun

Proč přijít: Společenský dům v Hustopečích navštíví v neděli 10. prosince Santa Claus. Ten společně s vánočními skřítky a paní Clausovou předvede nabitou show pro děti. Chybět nebudou soutěže, vánoční písničky, malování na obličej a dokonce i Santův tanec. Na památku si děti mohou pořídit se Santou fotku.

VYŠKOVSKO:

Setkání pod vánočním stromkem
Kdy: neděle 10. prosince od 16.00
Kde: náves, obec Kozlany

Proč přijít: Obec Kozlany a Divadelní kroužek Kozlany zvou na setkání pod vánočním stromkem. To se koná v neděli 10. prosince od 16.00 na návsi v Kozlanech. Lidé se mohou těšit na zpívání koled, vystoupení dětí z Dětského domova z Vřesovic, ze ZŠ Bohdalice, z Kozlan nebo DH Voděnka. Chybět nebude ani ohňostroj. „Na závěr akce pokračuje v sále obce Kozlany, kde bude připraveno příjemné posezení s vánočními koledami,“ uzavírají pořadatelé.

Vánoční dílny na Majáku
Kdy: sobota 9. prosince od 14.00
Kde: v budově SVČ Maják, Vyškov

Proč přijít: Pro rodiny s dětmi připravilo Středisko volného času Maják vánoční dílny. Lidé si zde mohou vyrobit vánoční výzdoby, jako například baňky s fotkou, andílky, ozdoby nebo také voňavé polštářky a malované hrnky. Ochutnají perníky nebo sušenky, v provozu bude i vánoční kavárna. V rámci programu vystoupí kroužky.

Zdroj: Youtube

ZNOJEMSKO:

Vánoční turné – Petr Bende
Kdy: pátek 8. prosince od 19.00
Kde: Kulturní dům, Práče u Znojma
Za kolik: od 450 korun

Proč přijít: Zpěvák Petr Bende vyráží na svůj vánoční koncert. Zastávku udělá i v Kulturním domě Práče. Lidé se mimo jiné mohou těšit na známé hosty, mezi kterými budou herečka a zpěvačka Bára Štěpánová, herec Miroslav Etzler nebo čtrnáctiletý písničkář Ondřej Jakubík.

Zdroj: Youtube

Perchtenlauf - průvod rakouských čertů ve Znojmě
Kdy: sobota 9. prosince od 18.00
Kde: Masarykovo náměstí, Znojmo
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Na děsivou podívanou se mohou těšit lidé ve Znojmě. Masarykovo náměstí obsadí 9. prosince od 18.00 Perchtenlauf - průvod rakouských čertů. Lidé tak zažijí v předvánočním čase nezapomenutelnou podívanou.

Zdroj: Přemysl Dufek