HODONÍNSKO

26. Žalmanův folkový Kyjov
Kdy: pátek 12. července od 17.00
Kde: Letní kino, Kyjov

Proč přijít: Proslulý festival plný skvělé muziky, přátelské atmosféry a velkých legend folku ovládne v pátek 12. července Letní kino v Kyjově. Letošní 26. ročník budou od 18 hodin hostit folkové hvězdy jako Pavel Žalman Lohonka, Trapeři s Robertem Křesťanem, Jindra Kejak, Kolibříkův úlet nebo trio starého dobrého nerezu. „Přímo město Kyjov bude reprezentovat kapela Romero band," dodávají pořadatelé.

BRNĚNSKO

Brno Grand Prix Revival
Kdy: sobota 13. července a neděle 14. července
Kde: Autodrom Brno - Masarykův okruh

Proč přijít: Brno Grand Prix Revival zve všechny milovníky automobilového závodění na jedinečnou akci, která ve střední Evropě nemá obdobu. O víkendu 13. a 14. července se na Masarykově okruhu odehraje oslava 100 let automobilového závodění. Na trať se vrátí nejprestižnější evropské závodní série historických automobilů, včetně meziválečných vozů Grand Prix a klasické Formule 1. Diváci se mohou těšit na opravdové závody na čas s vozy Formule 1 vyrobenými v letech 1966–1985, sportovní a cestovní vozy, formule junior a GP vozy do roku výroby 1966.

Meruňkobraní aneb festival meruněk v Židlochovicích
Kdy: sobota 13. července od 10.00
Kde: náměstí Míru, komunitní centrum, Robertova vila, zámek - Židlochovice

Proč přijít: Voňavé knedlíky, šťavnaté koláče, tradiční pálenka i soutěže jedlíků a bohatý kulturní program s vycházejícími kuchařskými hvězdami na pódiu. Meruňkobraní v Židlochovicích láká všechny návštěvníky. Ti se mohou těšit i na hvězdná jména. V šest hodin večer vystoupí na náměstí Míru zpěvačka Tereza Mašková. Do Komunitního centra zase odpoledne dorazí Veronika Besky, kterou diváci znají ze soutěže Masterchef. Lidé ochutnají také vzorky meruňkovic z plodů, které dozrály ve zdejších sadech a nyní se ucházejí o titul Šampiona. Chybět nebude ani zábava pro děti.

Americký ZasFest
Kdy: sobota 13. července od 17.00
Kde: Areál TJ Čechie, Zastávka

Proč přijít: Šestý ročník Zastáveckého festiválku se letos ponese v americkém stylu. Návštěvníci se mohou těšit na odpolední zábavu s elektrickým býkem nebo na hudební vystoupení kapely Kabát revival, kterou vystřídá kapela Reflex. O autentické americké menu se postará Restaurace Stadion a nebudou chybět ani skvělé drinky. Celý areál bude tematicky vyzdoben a na děti čeká menší překvapení.

BLANENSKO

Olešnický kvítek
Kdy: sobota 13. července od 13.00
Kde: zahrada kulturního domu v Olešnici

Proč přijít: Olešnický kvítek je soutěžní přehlídka mladých muzikantů, která se každoročně koná na pomezí 3 krajů v Olešnici na Moravě. Letošní 10. ročník nebude výjimkou - na zahradě kulturního domu proběhne 13. července od 13.00. Zde vystoupí například obhájci loňské divácké ceny - skupina MAD Rock Brno, VoHuBa ze šumperska nebo talentovaný písničkář Oliver Kolka. V průběhu odpoledne budou připraveny také hry a další vyžití pro návštěvníky. Celou přehlídku zakončí koncert Půlkacíř - básně a písně Karla Kryla - jako připomínka 80 let od narození a 30 let od úmrtí písničkáře a hlavního představitele protikomunistického prostestsongu - Karla Kryla.

Kiliangang
Kdy: pátek 12. července, sobota 13. července
Kde: Zbraslavec, areál Best

Proč přijít: Ve Zbraslavci se bude po dobu dvou dnů od pátku 12. července do soboty 13. července konat již 10. ročník akce Kiliangang. Vše odstartuje v pátek, kde se na podiu například představí skupina Zakázaný ovoce, Tublatanka nebo Visací zámek. V sobotu bude program pokračovat skupinou Arakain, Kreyson nebo Alkehol.

BŘECLAVSKO

Retro music festival
Kdy: sobota 13. července od 14.00
Kde: Břeclav, areál pod zámkem

Proč přijít: Retro Music Festival vrátí návštěvníky zpátky do 90. let v sobotu 15. července v areálu pod zámkem v Břeclavi. Lidé se mohou těšit na den plný zábavy, skvělá vystoupení, osvěžující drinky nebo také na jídla z vyhlášených foodtrucků. Vystoupí Fun Factory, E-rotic, Haddaway, Lunetic nebo Verona. Akcí provede moderátor Martin Hájek.

VYŠKOVSKO

Slavkov žije
Kdy: sobota 13. července od 12.30
Kde: Zámecká zahrada, Slavkov u Brna

Proč přijít: Účastníci druhého ročníku hudebního festivalu Slavkov žije se sejdou v zámecké zahradě, která pro ně bude otevřená od půl jedné odpoledne. Těšit se mohou na vystoupení skupiny Morčata na útěku. Dále se představí Zoči Voči, Denoi, Vojtaano, Cocotte Minute, Civilní Obrana nebo Šašci v manéži.

Piknik festival
Kdy: sobota 13. července od 12.00
Kde: Zámecká zahrada ve Vyškově

Proč přijít: Vafle, palačinky, makronky, chilli, belgické hranolky, pizza, ale i sušení červi. Zámeckou zahradu ve Vyškově ovládne v sobotu 13. července Piknik festival. Gastronomický zážitek přiláká zájemce od dvanácti do dvaadvaceti hodin. Účastníci ochutnají mimo jiné i bramborové spirály, burgery, hot dogy, španělskou paellu s mořskými plody a slovenské speciality.

ZNOJEMSKO

Hudební festival Znojmo
Kdy: od pátku 12. července až do neděle 28. července
Kde: Znojmo

Proč přijít: Druhý červencový pátek startuje oblíbený Hudební festival Znojmo. Lidé se mohou těšit na různých místech města Znojma a také v jeho okolí v termínu 12.-28. července na 17 dní hudby i vína. Zahajovacího koncertu celého festivalu se v pátek od šesti hodin večer ujme patron festivalu a houslista Pavel Šporcl. Na violoncello jej doprovodí špičkový ukrajinský hudebník Aleksey Shadrin a pianistka s ruskými kořeny a zároveň výborná hudební pedagožka Katia Skanavi. Zazní skladby Bacha, Šostakoviče, Ravela či Beethovena. Koncert se koná v Jihomoravském muzeu.

Chill-out párty u rotundy
Kdy: pátek 12. července od 19.00
Kde: Pivovar Znojmo

Proč přijít: Pravou letní pohodu zažijí v pátek 12. července návštěvníci chill-out párty u rotundy sv. Kateřiny. Chybět nebudou letní drinky na osvěžení nebo plážová lehátka na odpočinek. Lidé tak mohou strávit záživný prázdninový den s kamarády nebo rodinou s drinkem v ruce. Program začíná v sedm hodin večer a vstupné je zdarma.