HODONÍNSKO:

Myslivecký ples
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Bzenec, kulturní dům

Proč přijít: Ples pořádá v sobotu Myslivecký spolek Doubrava Bzenec. Uskuteční se od dvaceti hodin v bzeneckém kulturním domě. K tanci a poslechu během akce zahraje hudební skupina Ferrum a vystoupí i cimbálová muzika. Chybět nebude bohatá tombola a myslivecké speciality.

Krojový ples Rohatec
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Rohatec, kulturní dům

Proč přijít: Na krojovaný ples zve také obec a Rohatecká chasa. Ples v Rohatci se uskuteční v sobotu v místním Kulturním domě. Jeho začátek je stanovený na osmou večer. K tanci a poslechu zahraje Dechová hudba Sobuláci.

| Video: Youtube

BRNĚNSKO:

Fleret v Jazz Baru
Kdy: pátek 12. ledna od 20.00
Kde: Jazz bar U kouřícího králíka, Brno

Proč přijít: Dvorní kapela Valašského království Fleret zahraje v pátek od osmi hodin večer v Jazz baru U kouřícího králíka v Brně. Fleret patří mezi legendy na naší hudební scéně s osobitým, originálním a neopakovatelným projevem. Kapela během 37 let natočila víc než patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami, z nichž některé doslova zlidověly.

2. krojovaný ples Čebín
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Čebín, sokolovna

Proč přijít: Druhý krojový ples chystá na sobotní večer v Čebíně na Brněnsku tamní chasa a TJ Sokol Čebín. K dobré náladě, poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika Doubravěnka. Pořadatelé slibují také bohaté občerstvení a tombolu. Ples začne v osm večer. Vstupné je 150 korun, pro krojované padesát.

Retro diskotéka
Kdy: pátek 12. ledna od 20.00
Kde: Kulturní dům Kuřim
Za kolik: vstupné 150 korun

Proč přijít: Návrat do minulých let zažijí druhý lednový pátek lidé v Kuřimi. Tamní kulturní dům ožije Retro diskotékou, která odstartuje v osm hodin večer a plánovaný konec je v jednu hodinu ráno. Hudební doprovod opět zajistí Dj Lais.

BLANENSKO:

Přátelský večírek
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Velké Opatovice, orlovna

Proč přijít: Přátelským večírkem nazvali svůj společenský večer ve Velkých Opatovicích na Blanensku. Začne v sobotu v osm hodin večer v orlovně. K dobré náladě bude hrát kapela Trex. Vstupné je sto korun.

Tříkrálová sbírka: Ochotnické divadlo Boskovice
Kdy: pátek 12. ledna od 19.00
Kde: Zámecký skleník, Boskovice

Proč přijít: Součástí doprovodných akcí k Tříkrálové sbírce bude v Boskovicích divadelní představení Ochotnického divadla Boskovice. To se koná v pátek od sedmi hodin večer v Zámeckém skleníku. Členové souboru divákům předvedou hru Ivana Krause o zamilovaném, až roztouženém manželském pár. Vstupné je dobrovolné a započítává se do Tříkrálové sbírky.

| Video: Youtube

BŘECLAVSKO

Carp Show 2024
Kdy: sobota 13. ledna od 8.00
Kde: Dům Kultury Břeclav

Proč přijít: Akce pro každého rybáře. V Břeclavi se o víkendu koná již 16. ročník Carp Show. Při ní čeští a slovenští výrobci a dovozci představí například rybářské návnady a nástrahy, a také outdoor vybavení k lovu kapra. Chybět nebudou ani přednášky a program pro děti. Vstupné na akci je 150 korun, mládež do 14 let a vedoucí rybářského kroužku s dětmi vstup zdarma, důchodci a ZTP 100 korun.

V Břeclavi se konal třetí ročník Carp show. | Video: DENÍK/Lukáš Ivánek

Krojový ples Velké Pavlovice
Kdy: sobota 13. ledna od 19.30
Kde: Velké Pavlovice, sál sokolovny

Proč přijít: Tradiční krojový ples chystá na sobotu chasa ve Velkých Pavlovicích. Začne v půl osmé večer v sále velkopavlovické sokolovny. „Náš ples zahájí vystoupení dětského souboru Sadováček a předtančení Moravské besedy,“ zvou milovníky zábavy pořadatelé. K poslechu a tanci bude hrát dechová hudba IŠTVÁNCI. Vstupné je 150 korun.

Krojový ples Lanžhot
Kdy: sobota 13. ledna od 19.00
Kde: Lanžhot, restaurace Podlužan

Proč přijít: Tradiční ples láká v sobotu v Lanžhotě. Lanžhotští stárci pořádají tradiční krojový ples, který začne v sedm hodin večer v sále restaurace Podlužan. K dobré náladě, poslechu a tanci zahraje dechová hudba Zlaťulka. Ples zahájí předtančení Českou besedou. Pořadatelé slibují také bohatou tombolu.

krojový ples lanžhot 2023

VYŠKOVSKO

Karneval pro děti
Kdy: neděle 14. ledna od 15.00
Kde: Ivanovice na Hané, kulturní dům

Proč přijít: Karneval pro děti se v sobotu uskuteční v Ivanovicích na Hané. Pro malé návštěvníky bude připravený zábavný program, hry a soutěže. Začátek je ve tři hodiny odpoledne v kulturním domě.

Fotogalerie: Karneval Ivanovice na Hané Pavel Vystrčil

Dětský pohádkový karneval
Kdy: sobota 13. ledna od 15.00
Kde: Klub Peklo, Vyškov

Proč přijít: Sobotní odpoledne ve Vyškově bude patřit dětem. Ty si užijí karneval plný pohádek. Čekat na ně budou pohádkové postavičky a chybět nebude ani diskotéka. Fantazii se meze nekladnou, proto se děti mohou zúčastnit soutěže o nejlepší kostým. Hudební doprovod zajistí DJ Oldřich Hróza.

ZNOJEMSKO:

Myslivecký ples
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: Miroslav, kulturní dům
Za kolik: cena s místenkou 200 korun

Proč přijít: Atraktivní ples chystají na sobotu v Miroslavi pořadatelé z tamního mysliveckého spolku Hubertus. Tradiční myslivecký ples začne v osm večer v kulturním domě. „Vyhrávat bude kapela Hurikán a nabízí se mimo jiné zvěřinový guláš. V tombole pak můžete vyhrát zvěřinové ceny,“ lákají pořadatelé.

Ples města Znojma
Kdy: sobota 13. ledna od 19.00
Kde: Dukla - konferenční a společenské centrum, Znojmo

Proč přijít: Druhá lednová sobota bude v Znojmě patřit tanci. Ve společenském sále Dukla se uskuteční Ples města Znojma. Program zahájí v sedm hodin večer welcome drink a následovat bude hudební vystoupení zpěvačky Kristíny Šimegové. Večerem provede moderátor Ondřej Blaho. Od osmi hodin zahraje orchestr Onkels. V průběhu večera se představí profesionální tanečník Marek Dědík s herečkou Pavlou Tomicovou. Součástí plesu bude také fotokoutek, výběr vína a gastronomické speciality.

Fotogalerie: ohlédnutí ples města znojmo