„Co říct? Moc se těšíme povzbuzeni skvělým přijetím slovenským publikem. Stále jsme vlastně v šoku, kolik lidí tam na nás přišlo a jak s námi zpívali. Problém nebyl ani s jazykem, bylo vidět, že vyrůstali na českém dabingu," říká Tomáš Klus a jeho kolega Jiří Kučerovský souhlasně pokyvuje.

Oba teď zažívají trochu jiné koncerty, než byli zvyklí. Doposud se pohybovali především v sálech divadelních. Větší prostory si ale žádají jiný přístup. „Větší prostory, kde lidé stojí a chtějí se skutečně bavit, si prostě žádají vysoké tempo, a tím pádem i vysoké nasazení," objasňuje Klus, který je rád, že se na Slovensku povedlo nerůst s koncertem na více než tři hodiny v jednom tahu. „Po dvou hodinách už mám skoro mžitky před očima," připomíná. V divadlech se s něčím takovým nesetkal. Tam si lze i během koncertu odpočinout tím, že chvíli k publiku jen hovoří.

Na aktuálním turné také Klus s Kučerovským využívají předkapel, které sháněli prostřednictvím Facebooku. Sešlo se více než čtyři sta nabídek, ze kterých bylo nutné vyřadit ty, kteří zpívají anglicky či ty, kteří představují příliš rozdílný styl. Platí také to, že vždy zazpívá a zahraje někdo, kdo je ze stejného kraje, jako je místo koncertu. V Hodoníně tak zazpívá jako předskokanka Tereza Holubová, což je znojemská písničkářka.

Hosty budou také kontrabasista Jan Stibůrek a bubeník Petr Škoda, kteří při turné osvědčenou dvojici doplňují. I díky nim se mohou návštěvníci koncertu v Hodoníně těšit na předělávky starých písní a také na jednu zcela novou.

Kromě koncertního turné si ale Klus nadělil pro tento rok ještě jeden velký dárek, a to společně se svou partnerkou Tamarou Kubovou – bude otcem.

„Vždycky jsem tvrdil, že chci dítě až po třiceti letech. A najednou přilétla taková „láskoťafka", že odmítám uvěřit tomu, že budu někdy v životě s někým jiným. Fakt, že budu mít dítě zrovna s touhle dívkou, je báječný," říká zpěvák o zpěvačce, která kromě jiného byla Divokou kartou Deníku v show Hlas Česko Slovenska.

„Tamara je žena činu. Navíc má smysl pro humor. Takže když udělám nějakou chybu, nepředhazuje mi ji, ale dělá si ze mě srandu. A dokáže přijmout, že i já si z ní umím udělat srandu. Přijde mi to skvělé, je to velmi šťastné soužití," zakončil Klus.