Veselské kulturní centrum v něm nejen místním přineslo třináct snímků pod širým nebem, sedm koncertů různorodých kapel, tři bigbítové večery, fotografické a malířské sympozium či dvě divadelní představení, ale i větší akce, jako byly multižánrový festival Svátek bláznů, dětský mezinárodní folklorní festival Štěpy či Bartolomějská pouť spojená s jarmarkem. Na všechny tyto akce dorazily čtyři tisíce diváků.

„Koncepci pro Veselské kulturní léto jsme připravovali přibližně tři měsíce. A i když vše teprve hodnotíme, myslím si, že se nám kulturní léto celkem vydařilo. Škoda je, že na některé akce přišlo méně lidí, než jsme čekali, a to i přesto, že většina z nich byla zadarmo. I tak si myslím, že se nám podařilo přes prázdninové měsíce oživit jak areál zámeckého parku, tak například i park Petra Bezruče," zhodnotil první ročník novinkové aktivity Ivo Juřena z Veselského kulturního centra. Jak doplnil, v nastaveném modelu chtějí zástupci obecně prospěšné společnosti pokračovat i v příštím roce. „Zůstaneme také u sezonních akcí, jako byly Hrátky v parku Petra Bezruče. Na podzim chystáme Hrátky v Zarazicích," naznačil Veselanům.

Veselské kulturní léto odstartovalo prvního června a jeho konec je naplánovaný na sobotu prvního září, kdy se na Bartolomějském náměstí koná koncert dvou big bandů. Domácí Big Band Jardy Vinklárka vznikl před deseti lety a právě u příležitostí kulatého výročí uspořádal tanečně poslechový večer. Zajímavé bude určitě vystoupení norské studentské kapely z Norwegian School of Economics, Big Business Bandu z norského Bergenu. Ten působí již od roku 1984 a tvoří jej dvacet aktivních členů.

„Obě seskupení se představí nejprve s klasickým repertoárem. V závěru si pak vystřihnou také několik společně zahraných kusů," doplnil Juřena. Za špatného počasí se koncert uskuteční v prostorách Veselského kulturního centra.