HODONÍNSKO:

Domácí zabijačka s ochutnávkou vín
Kdy: sobota 3. února od 11.00
Kde: Vinařství Kněží hora, Bzenec

Proč přijít: Vůně domácí zabijačky se bude vinout z vinařství Kněží Hora v Bzenci. Tam se bude totiž v sobotu 3. února konat tradiční zabijačka s ochutnávkou vín. Návštěvníci se mohou těšit na jitrnice, jelítka, ovar, jatýrka nebo na tlačenky. K podtrhnutí té správné atmosféry bude vyhrávat cimbálová muzika. Akce odstartuje v jedenáct hodin dopoledne.

Reprezentační ples Veselí nad Moravou
Kdy: sobota 3. února od 19.00
Kde: Veselský kulturní dům, Veselí nad Moravou

Proč přijít: Reprezentační ples města si v sobotu užijí lidé ve Veselí nad Moravou. Opět po roce se lidé mohou těšit na nabitou plesovou sezónu. „Zcela jistě nesmí chybět její vrchol v podobě reprezentačního plesu, který se uskuteční ve třech sousedních sálech Veselského kulturního centra s výjimečným hudebním a doprovodným programem včetně rautu a bohaté tomboly," doplňují pořadatelé. V průběhu večera se představí pestrá škála hudební seskupení od tanečního orchestru The People, přes cimbálovou muziku s dechovou hudbou až po mladé swingaře Swingalia.

1. filmový ples ve Strážnici
Kdy: sobota 3. února od 19.00
Kde:Restaurace Skanzen, Strážnice

Proč přijít: Na první filmový ples mohou lidé vyradit do Restaurace Skanzen ve Stážnici. Téma plesu organizátoři zvolili Steven Spielberg alá Met Gala. Chybět nebude ani bohatá tombola nebo vystoupení taneční skupiny Arcobaleno. Pro podtržení správné plesové atmosféry zahraje kapela Filip Kaňkovský "Green Småtroll".

BRNĚNSKO:

Jako led – dílny s pokusy ve Vida!
Kdy: od soboty 3. února do neděle 4. února
Kde: VIDA! science centrum

Proč přijít: VIDA! science centrum pořádá třetí lednový víkend program zaměřený na ledové pokusy pro rodiny s dětmi. Návštěvníci centra budou mít možnost seznámit se s ledem a jeho vlastnostmi. Program, určený zejména pro děti, nabídne řadu experimentů včetně výroby ledového náhrdelníku a zmrzliny s použitím soli. Dojde i na práci se suchým ledem pro tvorbu bublin nebo ledového svícnu.

Michal Nesvadba v Tišnově
Kdy: sobota 3. února od 10.00
Kde: kino Svratka, Tišnov

Proč přijít: Oblíbený Michal z Kouzelné školky zavítá do Tišnova. Konkrétně děti pobaví v místním kině Svratka. Jeho vystoupení vypukne v deset hodin dopoledne a celý sál roztančí například v rytmech letní plážové Samby. Po vystoupení se Michal rád vyfotí a také podepíše.

Michal Nesvadba

Poloprázdniny v knihovně
Kdy: pátek 2. února od 09.00
Kde: Knihovna, Popkova 1006, Kuřim

Proč přijít: Na pololetní prázdniny si v knihovně v Kuřimi pro děti připravili dopoledne plné zábavy. V pátek zde mohou od devíti hodin dopoledne tvořit, společně číst a hrát si. Odpoledne si užijí pohádku v kině, na kterou vydávají organizátoři "vstupenky" za odměnu.

Vinařský krojový ples
Kdy: sobota 3. února od 19.30
Kde: Orlovna v Moutnicích

Proč přijít: Na vinařský krojový ples zvou do Moutnic na Brněnsku. Ten se koná první únorovou sobotu od půl osmé večer. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení, která zahrnuje chuťovky i bufet s teplou kuchyní. Chybět nebude pestrá tombola. Hlavní výhrou bude zvěřina. K podtrhnutí dobré nálady zahraje zahraje krojová Galánka z Klobouk u Brna.

| Video: Youtube

BLANENSKO:

Opatovské šmajd
Kdy: sobota 3. února od 6.00
Kde: start Letovice a Velké Opatovice

Proč přijít: Už po devětadvacáté zve Klub českých turistů Malá Haná milovníky zdravého pohybu na oblíbený turistický pochod Opatovické šmajd. Pořadatelé připravili celou řadu tras různé délky od dvou do padesáti kilometrů, nejkratší trasy jsou vhodné i pro rodiny s kočárky. Sraz účastníků pochodu je od šesti hodin ráno do jedenácti dopoledne u sokolovny ve Velkých Opatovicích u autobusového nádraží. Vyrazit mohou také z Letovic.

Pochodu se účastnilo zhruba 806 účastníků z celé České republiky a okolních zemí.

25. jubilejní sportovní ples
Kdy: sobota 3. února od 20.00
Kde: Sokolovna, Valchov

Proč přijít: TJ Sokol Valchov zve na jubilejní 25. ročník sportovního plesu. Ten se uskuteční první únorovou sobotu od osmi hodin večer v místní sokolovně. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Tamdem z Protivanova. Návštěvníci se mohou také těšit na tombolu, kulturní vystoupení i domácí kuchyni.

BŘECLAVSKO:

Putování po Nočních otevřených sklepech v Drnholci
Kdy: sobota 3. února od 17.00
Kde: Vinné sklepy, Drnholec

Proč přijít: Oblíbené večerní putování za dobrým vínem se v sobotu chystá v Drnholci. Průvod milovníků dobrých vín vyjde v pět hodin odpoledne. Každý ze sklepů bude postupně otevřený zhruba hodinu, pak průvod půjde dál. Vstup na oblíbené setkání je zdarma, platí se degustační lístky pro ochutnávku v jednotlivých sklepích. Putování doprovází Bacchus, ponocný a jiné postavy z vinařského prostředí.

Zahájení sezóny s cimbálkou ve Valtickém Podzemí
Kdy: sobota 3. února od 18.00
Kde: Valtické Podzemí

Proč přijít: První únorová sobota láká na večer s cimbálkou ve Valtickém podzemí. Lidé se tak přemístí do unikátního labyrintu historických vinných sklepů. O kvalitní zábavu nebude nouze. Kromě výborných vín lidé ochutnají i speciality Valtického Podzemí. To vše za doprovodu cimbálové muziky, která bude vyhrávat k tanci a poslechu.

| Video: Youtube

VYŠKOVSKO:

Za vysvědčení do ZOO
Kdy: od pátku 2. února do neděle 4. února
Kde: Zoo Park Vyškov

Proč přijít: Speciální nabídku si pro všechny děti připravil Zoo Park Vyškov. Jako odměnu za půlroční dřinu ve školních lavicích si pro ně připravil první únorový víkend vstup do zoo pro všechny zdarma.

Společenský ples
Kdy: sobota 3. února od 20.00
Kde: sál Katolického domu, Bučovice

Proč přijít: SKD Bučovice a Římskokatolická farnost Bučovice zvou všechny na Společenský ples. Ten se koná v sobotu 3. února od osmi hodin večer. O hudební doprovod se postará skupina Tremolo Rosice. Na programu jsou také kulturní vystoupení a bohatá tombola.

ZNOJEMSKO:

Zabijačka v pivovaru
Kdy: sobota 3. února od 10.00
Kde: Hradní ulice, Znojmo

Proč přijít: Vůně zabijačkových dobrot povede v sobotu zájemce na zabijačku v pivovaru v historickém centru Znojma. V pivovarské Zahrádce u Hradní ulice totiž v deset dopoledne začne Zabijačka v pivovaru. „Na tradiční zabijačku se můžete těšit přímo ve Znojemském městském pivovaru. Na pivovarské Zahrádce pod dohledem mistra řezníka připravíme zabijačkovou polévku, jitrnice, jelítka, tlačenku, klobásky, škvarky. Chybět nebude čerstvé pivo přímo z pivovaru na spláchnutí, punč nebo speciální pivní pálenka na zahřátí,“ lákají pořadatelé.

Tradiční ostatky
Kdy: sobota 3. února od 20.00, neděle 4. února od 9.00
Kde: Kulturní dům Hodonice, průvod po obci

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Tasovice zve na tradiční ostatky. Ty odstartují v sobotu 3. února od osmi hodin večer maškarní večerní zábavou v Kulturním domě Hodonice. Pokračovat budou v neděli 4. února. Naplánovaný je maškarní průvod po obci, který vypukne od v devět hodin ráno.