Tour se koná v sobotu 22. září v rámci Bzeneckého krojovaného vinobraní. „Zájemci o tuto nenáročnou jízdu okolními obcemi se mohou registrovat na náměstí Svobody ve Bzenci, a to v době před startem, od 9 hodin,“ informoval starosta Bzence Pavel Čejka.

Pořadatelé z Nadace Partnerství plánují odstartovat Tour v 10 hodin. Po půlhodince jízdy se cyklisté dostanou do sklepní uličky ve Vracově. Čtyřicetikilometrový výlet na kole v době sběru hroznů slibuje zastávky na výjimečně povolený doping v podobě burčáku.

„Trasa bude pokračovat Vlkošem, v Kyjově se počítá s vinařskou expozicí ve sklepě U Petra. Účastníci jízdy se pak přes sklepy ve Skoronicích dostanou zpátky do Bzence,“ doplnil Čejka.

Tam je čeká bohatý program patnáctého ročníku Bzeneckého vinobraní. Kdo nechce přijít o jeho zahájení, měl by do Bzence zavítat už v pátek, kdy třídenní slavnosti vína začínají. „Program odstartují výstřely z historických děl.

Návštěvníci se mohou stát diváky naší Carusoshow. Školáci si zasoutěží ve zpěvu. V porotě zasedne mimo jiné režisér Břetislav Rychlík,“ uvedl jeden z organizátorů Bzeneckého vinobraní Jiří Adamec.

Mezi další lákadla pátečního odpoledne patří vystoupení souboru historického šermu Memento mori. V pátek se také na bzeneckém zámku zahájí třetí ročník výstavy Bzenecký výtvarný podzim, které se zúčastní řada umělců z okolí.

Součástí slavností bude vystoupení hostů z Francie a Německa. Bzenečtí připravili po dobu vinobraní ochutnávky místních, tuzemských i zahraničních vín a burčáků ve vinných sklepech a víchách.