Pracovníci, kteří mají výstavu na starosti, v těchto dnech svážejí do Hodonína betlémy z různých koutů Čech, Moravy i Slovenska. „Kolegové už byli například v Mělníku, Náchodě, Vítkovicích. Pojedou i do Polska a na Slovensko do Nitry či Bratislavy," vyjmenoval ředitel kulturního domu Marcel Řimák jen pár míst, odkud budou betlémy na výstavě pocházet.

Podle pracovníka kulturního domu Jiřího Hiršla jich bude více než tři sta. Určitě se mezi exponáty objeví kostelní betlémy z obcí v okolí Hodonína i například ze Křtin. „Největší z betlémů bude nejspíš zhruba šestimetrový kousek, jenž je vyrobený z pařezu. Zapůjčila nám ho betlémářka 
z Třesti," upozornil Hiršl.

Betlémy na výstavu poskytlo i muzeum v Třebechovicích. Kromě zmíněných exponátů budou moct návštěvníci obdivovat asi čtyřicet beltémů z kolekce spolku pražských betlémářů. „Budou to nejen historické kousky z jejich sbírek, ale i práce členů spolku," uvedl Jiří Hiršl. Aby mohl být součástí výstavy, zůstal v kulturním domě už z podzimní výstavy Hodonínská zahrada betlém z proutí. Ten tam tehdy patřil 
k exponátům výstavy výrobků z proutí. „Betlém vyrobený z proutí ještě na výstavě betlémů v Hodoníně nikdy nebyl," upozornil Řimák na jednu ze zajímavostí výstavy.

Desátá výstava betlémů začne vernisáží v patnáct hodin. Vystoupí při ní Smíšený pěvecký sbor Hafera z Nového Hrozenkova. Vstupné na vernisáž je zdarma.

Betlémy pak budou v kulturním domě k vidění až do druhého prosince, kdy expozice skončí v půl šesté večer koncertem Pěveckého sboru Gymnázia Hodonín. Po jeho skončení vyjde do hodonínských ulic zvonečkový průvod na Masarykově náměstí až k vánočnímu stromu, který se rozsvítí a začne Hodonínský kulturní advent.