To ale jen tehdy, pokud se jí do nedělního natáčení dalšího dílu rodinného pořadu Hodina pravdy v Ostravě podaří zkrotit tři žonglérské kruhy.

„Trošičku jsme se vyděsili, když nám moderátor Petr Svoboda ve čtvrtek krátce po obědě ukázal za pomoci profesionálního žongléra náš úkol,“ popsala smíšené pocity v pondělí v devět hodin ráno v tělocvičně základní školy čtyři dny po jeho udělení maminka Lucie Příkaské z Ratíškovic.

Právě na jejich sedmnáctiletou dceru, studentku hodonínského gymnázia, padl nelehký úkol – žonglování se třemi kruhy o průměru zhruba třicet centimetrů.

„Začíná se na zemi. Kruh musí dostat zpětný chod. Pak jednou rukou vyhazujete dva kruhy a na to plynule navážete třemi kruhy,“ vysvětlila podstatu úkolu v Hodině pravdy maminka Irma Příkaská.

Pokusy bude mít Lucie jen dva. Když v jednom z nich uspěje, získá pro svou rodinu osobní automobil, horské kolo, mobilní telefon a pro brášku herní konzole.

„Je to docela složité. Důležité je držet rytmus a přesnost pohybů,“ povzdechla si Lucie.

Jak přiznala, trénovala poctivě spoustu hodin celý víkend. A nebyla na to sama. Její maminka totiž nenechala nic náhodě a na pomoc své dceři pozvala profesionálního žongléra.

Yufi.Zongler.CZ pak Lucii ukázal, jak zkrotit neposedné kruhy, které si i čtvrtý den od zadání úkolu od Lucie zatím stále ještě „nedaly říct“.

„Tady postřeh nestačí. Hlavní je mít dobrý rytmus, aby se ruce správně střídaly, aby moc nespěchala nebo naopak neusínala. Nejdůležitější je zachovat přesnost pohybu, pak může žonglovat klidně se sedmi míčky a zvládne to,“ vysvětlil Luciin učitel žonglování z Brna.

Jako náhradníka zvolil osmičlenný ostravský televizní štáb, který se prý u Příkaských zdržel opravdu jen na skok, tatínka Lucie. Ten si vzal kruhy dokonce i na třídenní služební cestu.

„V obýváku se trénovat moc nedá, máme nízké stropy, a tak budeme chodit do místní tělocvičny, kterou nám pan ředitel Hanák ochotně půjčil,“ poděkovala škole Luciina maminka, která je původem ze Znojemska. Ta také prozradila, že pokud Lucka svůj náročný úkol splní, tandemový seskok padákem ji nemine tak jako tak. Vysněný dárek dostane totiž jako poděkování od svých rodičů.

Na nedělní natáčení se ale nechystá jen rodina Příkaských. Do Ostravy odjedou dva plné autobusy ratíškovických, kteří pojedou fandit přímo do studia Hodiny pravdy. A jak se vlastně Příkasští k soutěži dostali?

„Zhruba dva roky zpátky se jí zúčastnili naši příbuzní. Manžel pak v tichosti vyplnil dotazník, a když se najednou ozval televizní štáb, byla u nás kvůli tomu překvapení týden tichá domácnost,“ zasmála se při vzpomínce na to, jak to vlastně celé začalo, Irma Příkaská.

Kdy Česká televize pořad Hodina pravdy s rodinou Příkaských odvysílá, se všichni dozví až při nedělním natáčení. Do té doby čeká Lucii ještě spousta hodin tréninku.

„Věřím, že to do soboty určitě zvládne. Musí!“ podpořil Lucii profesionální žonglér Yufi.Zongler.CZ.