„Bledar Zajmi je u nás už potřetí a Daniel Wiesner podruhé,“ představil středeční hosty v cyklu Kruh vážné hudby ředitel veselského Městského kulturního centra Marcel Řimák.

Zajmi se narodil před sedmatřiceti lety v albánské metropoli Tiraně. A už jako šestiletý se začal učit hře na violoncello a v raném věku se projevil také jeho velký talent. V devatenácti letech pak získal stipendium na AMU v Praze. Již během vysokoškolského studia se věnoval sólové i komorní dráze. „Vystoupil jako sólista s orchestrem a recitály v Japonsku, Itálii, Německu a České republice. Jeho výkony vysoce ocenila kritika,“ uvedl o Zajmim Řimák.

Druhý z dua Daniel Wiesner studoval na pražském konzervatoři a AMU. Jako sólista vystupuje s předními českými orchestry, s Českou filharmonií a pravidelně nahrává pro Český rozhlas. „Jako sólista a vyhledávaný komorní hráč vystupoval na koncertech ve většině evropských zemí a také v USA, Jordánsku a Tunisu,“ přiblížil věhlas jednačtyřiceti­letého klavíristy ředitel kulturního centra. Wiesner se ve Veselí prezentoval i sólem od Antonína Dvořáka Silhouetty osmý opus.

Dalším, kdo se letos představí v Kruhu vážné hudby, bude ve středu 16. února Pavel Wallinger s Renatou Ardaševovou. Houslový koncertní mistr orchestru Czech virtuosi, se nedávno přestavil ve Svatobořicích spolu s talentovanou Američankou Esther Yoo. Tentokrát budou jeho housle znít spolu klavírem vyhlášené sólistky Renaty Ardaševové. Tu proslavilo její klavírní spojení s manželem Igorem Ardaševem, se kterým pod uměleckým názvem duo Ardašev zahájila společnou koncertní činnost – hru na čtyři ruce a na dva klavíry.

Wallinger s Ardaševovou tentokrát zahrají v koncertním sále Základní umělecké školy skladby Antonína Dvořáka, Johanna Brahmse a Césara Francka.