„Po celém světě se bude v tento den tančit jeho oblíbený tanec Shim Sham. My si tohoto Frenkieho Manninga přimomeneme v Hodoníně na pěší zóně. Od sedmnácti hodin tam budeme také tančit jeho oblíbený Shim Sham,“ informoval za dubňanský taneční klub Radek Šůstek.

Jak dodal, svoji účast přislíbilo čtyřicet tanečníků z celé jižní Moravy. Například z Brna, Hranic na Moravě, Frýdku Místku a celého hodonínského okresu. Na pěší zóně by měli tanečníci oblíbený Manningův tanec Shim Sham tančit až do devatenácti hodin.

Frankie Manning se narodil v roce 1914. Velkou měrou přispěl k rozvoje tance Lindy Hop. Jeho druhým domovem byl proslulý taneční sál Savoy, kde využil svůj talent jako tanečník a šéf choreograf v taneční skupině Whitey's Lindy Hoppers. Zemřel před dvěma lety na zápal plic. Vzpomínkové akce na tohoto amerického tanečníka se uskuteční i v jeho rodné domovině.

Tančit se na jeho počest budou jeho fanoušci v San Franciscu či New Yorku. Více informací o životě tanečníka Frankieho Manninga včetně videoukázek tance Shim Sham se nachází na internetových stránkách www.lindyhop.cz.