Country tance tak hodonínský kulturní dům ovládly o uplynulém víkendu. „Tanečníci z Black and White získali na domácí půdě prvenství a titul mistra v kategorii Country Line dance. První místo také získalo jejich desetiminutové Taneční pásmo. V kategorii Clogging pak získali druhé místo a v Country Line dueta třetí místo,“ informovala předsedkyně hodonínského klubu a choreografka Erika Hrbáčová.

Přitom na šampionátu Česka a Slovenska v country tancích se na parketě vystřídalo téměř sto padesát tanečníků z obou zemí. „Choreografie od deset tanečních skupin hodnotilo deset kovaných porotců z České i Slovenské republiky,“ připomněla pořadatelka.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo při večerním Country bálu, kde hrála hodonínská kapela Countrio. „Pro tanečníky byly po celý víkend připraveny taneční semináře různých tanečních stylů od zkušených lektorů,“ podotkla Hrbáčová s tím, že pořadatelé děkují za finanční podporu městu a kraji.

Zároveň doplnila, že první Česko-slovenský Country saloon bude putovní soutěží a další ročník se uskuteční ve východočeské Chotěboři pod taktovkou tanečního klubu Calipso Praha. Za vznikem celého projektu stojí čtyři vedoucí tanečních skupin, a to Jakub Žák, Jiří Blažek, Štefan Švestka a právě Erika Hrbáčová.