„Akce se zúčastnilo bezmála osm desítek návštěvníků, z nichž někteří do Hodonína zavítali až ze slovenského Popradu, Zlína či Brna. Ze Šumavy, místa, kde se děj knihy odehrává, přijela i kmotra knihy Marie Vilánková, odbornice v oblasti informační medicíny,“ vyprávěla tvůrkyně knihy.

Ta si dokonce s kmotrou, která zpestřila program hrou na dudy, společně zazpívala. Křest navíc proložil hrou na kytaru a zpěvem hodonínský hudebník Vítězslav Veselý, a to společně s autorkou Celestýnčiných kouzelný kuliček.

Kapela Huménečko.
VIDEO: Huménečko má deset let, čtvrté album a chystá nový klip

Tento pohádkový příběh získal ještě jednu výraznou stopu ze slováckého města. Knihu totiž ilustrovala teprve patnáctiletá studentka hodonínského gymnázia Alžběta Hubačková. „Výstavu obrázků nejen z knihy, ale i další krásná dílka mladinké ilustrátorky je možné si prohlédnout v prostorách knihovny až do konce srpna,“ upozornila Teplíková.

Tuto knihu pro děti psala autorka tři roky. „Cesta k vydání tištěné podoby nebyla vůbec jednoduchá, ale přes řadu překážek se nakonec podařilo potřebné peníze získat,“ sdělila spisovatelka. Sehnala sponzory a velkou část nákladů pokryla sbírka přes crowdfundingový portál Donio. „Jedná se o knihu, která na našem trhu doposud chyběla, neboť se týká alternativního léčení pomocí homeopatie,“ přiblížila Teplíková.

Dům kultury v Hodoníně počátkem roku 2023.
Nový ředitel? Kulturní dům v Hodoníně chtějí vést tři lidé, nástup je nejasný

Jak dále nastínila, příběhy desetileté Celestýnky se odehrávají na Šumavě u její tety léčitelky – homeopatky. „Celestýnka si osvojí toto přírodní léčení a díky tajemnému zaklínadlu a kouzelným kuličkám dokáže pomoct kamarádovi při pádu z koloběžky, ulevit od bolesti při skřípnutých prstech nebo zachránit polomrtvou žábu,“ prozradila autorka s tím, že jejím cílem bylo přiblížit tuto druhou nejpoužívanější metodu léčení na světě i dětem.

Čtenáři tak nyní mají možnost sami posoudit, jestli se jí to povedlo. Kniha sice není dostupná v běžné distribuci, ale lze ji zakoupit ve vybraných e-shopech, v Knihkupectví Dvořáková u světelné křižovatky v Hodoníně nebo vypůjčit v dětském oddělení hodonínské knihovny.