V pátek odpoledne se na zvířata v Botanické zahradě přišlo podívat několik rodin s dětmi. „Přišli jsme hlavně kvůli malé. Nejvíc ji zatím zaujali papoušci, ale neplánujeme si žádného mazlíčka pořídit," popsala redaktorce Deníku na místě jedna z maminek, která se představila jako Martina.

Takto vypadalo minulý rok centrum Brna v adventním období
Adventní trhy v Brně letos i pro gurmány. Servírovat budou ústřice nebo kimchi

Výstavu pořádá Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně od roku 2001. „Mezi návštěvníky je velmi oblíbená pro krásné spojení cizokrajných rostlin, dětských obrázků a domácích zvířátek," uvedla odborná pracovnice Botanické zahrady Hana Ondrušková.

Kromě morčat a tropických ptáků si můžou návštěvníci prohléhnout také další chovaná zvířata jako například králíky, holuby, slepice, strašilky či žáby. Výstava se koná od pátku desátého listopadu do neděle devatenáctého listopadu, denně od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Součástí výstavy jsou obrázky a komiksy s tématikou masožravých rostlin, které namalovali a nakreslili žáci základní umělecké školy Jaroslava Kvapila v Brně pod názvem Masožravky. Tato výstava zde bude od desátého listopadu do desátého prosince.