V průměru o třicet korun víc než před lockdownem zaplatí v pondělí za meníčko hosté na zahrádce brněnské restaurace Bonjour. Obědy tam podraží ze sto dvaceti korun na sto padesát. „Zdražilo téměř všechno. Když v pátek koupíte kilo hovězího za necelé dvě stovky a v pondělí skoro o padesát korun dráž, tak ceny nemohu nechat stejné,“ uvedl majitel restaurace Petr Erin Kováč.

Svůj podnik přestěhoval z původního prostoru v IBC na Jiráskovu ulici, kde platí méně za nájem. „Před Vánoci mi pronájem v nákupáku zdražili natolik, že bych to už vůbec neustál. Už tak jsem se díky vládním nařízením, kdy jsme jen rozváželi, ocitl na hranici přežití,“ doplnil Kováč. Ceny zvýší i proto, že nedosáhl na kabinetem slibované kompenzace.

Zdražit se chystá i sedmadvacetiletý Jakub Machala, který provozuje Teniska bar na brněnském sídlišti Vinohrady. Ceny za půllitr desetistupňového piva i točené limonády plánuje navýšit jen zhruba o korunu, jinde ale podle něj narostou až o pětikorunu. „Dělám to nerad, ale kvůli vyšším nákladům nejsem schopný původní ceny udržet. Konkrétní úpravu cen ještě musím pořádně promyslet,“ prohlásil barman.

Za navyšováním cen jsou podle něj i nařízená hygienická opatření. „Musím nabídnout zákazníkům dezinfekci, případně samotesty, a to něco stojí,“ shrnul Machala.

Očekávaný nárůst cen potvrzuje i ekonom Boris Tomčiak. „Zdražuje pšenice, kukuřice, ale i sójové boby. Očekávaná úroda je ve světě nižší a kvůli nedostatku lidí na farmách nebyl velký osev. Ceny produktů zemědělské výroby včetně obilovin navíc táhne vzhůru poptávka z Číny, která potřebuje krmivo pro obnovu chovů prasat zasažených předloni prasečím morem,“ vysvětlil.

Radikálního zdražení se do konce roku zákazníci stravovacích služeb dočkají podle odborníka na gastro z Asociace malých a středních podniků a živnostníků Luboše Kastnera. „Podle našich poznatků ceny zpočátku porostou v průměru asi o deset procent. Následně do konce roku ale můžeme čekat i na dvacetiprocentní podražení,“ odhadl Kastner.

Stálý zákazník jedné z hospod Milan Gebauer návštěvu zahrádky i proto zvažuje. „Na pivo za skoro čtyřicet korun se mi moc nechce. Za tu dobu, kdy bylo zavřeno, jsem dost ušetřil. Točené mi nechybí a lahváč je za třetinu,“ srovnával brněnský štamgast,. Jak ale současně přiznal, hospodský ruch, hádání se u karet a další zážitky s kamarády mu schází.

Naopak Brňanku Zuzanu Kotlasovou od návštěvy kavárenské zahrádky a posezení s kamarádkami neodradí ani zdražení. „Denně určitě ne, na to nemám peníze, ale občas ráda na něco dobrého zajdu. Za dobu vládních opatření jsem naprosto ztratila kontakt s okolím,“ uvedla jednatřicetiletá matka.

Zdražení:

- V Brně restauratéři po opětovném otevření podraží pivo i o pět korun, obědy o desítky korun.

- Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ceny v restauracích porostou v průměru asi o deset procent.

AUTOR: ŠÁRKA KONEČNÁ