Krajští radní o zachování učiliště rozhodli na svém zasedání 16. prosince loňského roku. „Škola funguje dál s pozitivním pocitem, že tak nesmyslný a neodůvodněný nápad smetli ze stolu. Jedním z důvodů rozhodnutí byl určitě i nesouhlasný postoj veřejnosti. Petici pro zachování učiliště podepsalo více než dva a půl tisíce lidí,“ neskrývala nadšení ředitelka školy Milada Kussak Höklová.

Její slova potvrdila i mluvčí kraje Monika Brindzáková. „Při konečném rozhodování o sloučení kraj zohledňoval všechny skutečnosti a okolnosti, včetně reakcí veřejnosti,“ potvrdila mluvčí.

Kraj bral v potaz dosavadní výsledky školy, personální a materiální zabezpečení vzdělávání a přínosy a negativa sloučení. „Při opakovaném projednávání tohoto kroku v orgánech kraje nezískal tento podporu potřebnou k realizaci,“ dodala Brindzáková.

O sloučení učiliště se školou v Mikulově rozhodli krajští radní na svém zasedání v prosinci 2018. Důvodem byly údajně peníze. Náklady na vzdělávání žáka jsou totiž podle kraje ve Cvrčovicích, kde cílí především na praktickou výuku, až dvojnásobně vyšší než v Mikulově.

Do boje za zachování školy se pustilo i vedení Cvrčovic nebo nedalekých Pohořelic. "Rozhodnutí kraje mi udělalo v závěru roku velkou radost. Společně s ředitelkou Kussak Höklovou vám všem děkujeme za podporu a krajským radním za správné rozhodnutí," vyjádřil se v Pohořelickém zpravodaji tamní starosta Miroslav Novák.