Poté vyrazili do okolí města, aby ho očistili od tun povalujících se odpadků. Připojili se tak k četným dalším městům a obcím na jihu Moravy, kde tímto způsobem reagují na celorepublikovou iniciativu Ukliďme Česko.

Do úklidu se v sobotu přímo zapojil také slavkovský starosta Michal Boudný. „V celém Slavkově se k nám připojilo zhruba sto dvacet lidí. Město uklízeli také hasiči, skauti, ochranáři, myslivci, ale také členové klubu seniorů nebo modelářů,“ vyjmenoval Boudný.

Ven tam vyrazily také rodiny s dětmi. „Všem moc děkujeme a vážíme si jejich hojné účasti. Odpadu při této příležitosti sesbíráme každý rok asi čtyři tuny, loni jsme je ještě o tři sta kilogramů přesáhli. Počítám, že letos to bude podobné,“ doplnil starosta Slavkova s tím, že přesnou váhu se dozví až příští týden při likvidaci zajištěného odpadu.

K celorepublikové úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko" se dále připojili dobrovolníci třeba ve Šlapanicích na Brněnsku. Konání akce tam organizátoři podmínili dodržováním všech vládních nařízení. Zapojily se tam desítky lidí včetně místních hasičů nebo skautů. „Děkuji všem, kteří se zapojili do akce stejně jako těm, kteří mi pomáhali s organizací,“ ohlásila na závěr za pořadatele Lucie Josková.

Současná situace znemožňuje konání masových akcí. Proto úklid tentokrát funguje spíše na individuální či rodinné bázi ve vymezeném prostoru. „Místním organizátorům jsme doporučili zřízení míst, kde si jednotliví dobrovolníci vyzvednou pytle na odpad doplněné o jednoduchou mapku, kde je nejvíce potřeba uklidit a kde zanechat sesbíraný odpad,“ dodal Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.