„Dalšími novinkami je soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix a také Burger aréna,“ zmínil v pondělí za pořadatele Petr Maliňák.

Na veletrhu se představí zástupci sto padesáti firem, zastupující 390 značek. Včetně Harley Davidson, Aprilie nebo Hondy.

Poprvé se uskuteční na Motosalonu Czech Custom Grand Prix, což je soutěžní výstava upravených strojů a unikátů. „Máme přihlášených přes osmdesát soutěžních týmů. Je to jednička v soutěži stavění motorek,“ sdělil Ondřej Hrůza, který za akcí stojí.

Na své si přijdou také milovníci dobrého jídla. Součástí veletrhu totiž bude Burger aréna. Dobroty nabídne sedmdesát prodejců. „Lidé mohou ochutnat lanýžový burger, i veganský. Na výstavišti koupí nejen burgery, ale i další pokrmy jako žebírka nebo corndogy,“ poznamenal Bedřich Snášel.

Doprovodný program zpestří rovněž soutěž česko-slovenských kaskadérů. „Máme několik desítek přihlášených jezdců. Kromě exhibice se uskuteční i závody,“ zmínil mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jiří Smetana.