Pracovník s pozitivními výsledky testů na koronavirus se nakazil při výkonu povolání, několik lidí muselo do karantény. Zbytek pracuje za zvýšené hygienické ochrany.

„Fakultní nemocnice Brno se připravuje na přijetí pacientů se závažnějším průběhem nemoci COVID-19 a také na případ, že by se kapacity ve Fakultní nemocnici u svaté Anny naplnily," uvedl mluvčí zařízení Pavel Žára.

U svaté Anny se starají o nakažené pacienty ve velmi vážném stavu. Momentálně tam mají připravených třiačtyřicet lůžek s plicními ventilátory pro tyto pacienty. Leží tam čtyři nakažení ve vážném stavu.

Od pondělí se navíc zdravotníci postarají o případné psychiatrické pacienty s koronavirovou nákazou. Na tamní klinice infekčních chorob se lékaři starají o deset nakažených pacientů.

Po kybernetickém útoku, který bohunickou fakultní nemocnici zasáhl před dvěma týdny, se už nemocnici podařilo obnovit informační sytém. Lékaři tak mají znovu přístup k dokumentaci pacientů. Informační systém zařízení je propojený s laboratořemi.

V areálu fakultní nemocnice v Bohunicích i dětské nemocnice zdravotníci nadále provádí ve stěrových stanech stěry lidem s podezřením na nákazu koronavirem, které tam pošlou krajští hygienici nebo praktičtí lékaři. „Denně testujeme až dvě stovky dospělých pacientů a dvacítku dětských. Zatím nemáme žádného dětského pacienta hospitalizovaného s touto nemocí," sdělil Žára.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník