Stovky lidí denně například projdou touhle dobou normálně po České ulici v Brně a zamíří si nakoupit oblečení nebo obuv do některých z tamních obchodů. Ovšem ty jsou nyní kvůli nákaze koronavirem zavřené, a tak se po této jinak frekventované ulici procházejí v posledních dnech pouze jednotlivci.

Nadšení turisté čekající ve frontě na lístky do jeskyní v Moravském krasu jsou také minulost. Pokladny zůstávají kvůli nařízení vlády zavřené.

Akce, které se konají na zámku ve Slavkově u Brna na Vyškovsku, bývají hojně navštěvované. Fotografii s davem lidí v areálu zámku si však nadšenci nějakou dobu neudělají. Pořadatelé až do poloviny dubna veškeré akce zrušili a jedna z hlavních turistických atrakcí regionu tak zůstane ještě na další týdny opuštěná.

Nejnavštěvovanější zámek v České republice v Lednici na Břeclavsku je kvůli koronavirové pandemii pro návštěvníky také zavřený, tamní zámecký park zůstává otevřený, ale moc turistů předposlední březnový víkend k návštěvě nenalákal. Procházku si tam udělalo jen minimum lidí.

Davy návštěvníků zaplní při pěkném počasí rovněž nádvoří u Rotundy svaté Kateřiny ve Znojmě. Někteří se tam posadí na trávník a popíjejí víno. Druhý jarní den roku 2020 tam však nebyl nikdo. Vláda totiž kvůli koronaviru omezila shlukován lidí na veřejnosti. Za porušení tohoto nařízení hrozí pokuta.

Online reportáž