Na situaci ve francouzském hlavním městě reagovali i jihomoravští politici. Hejtman Michal Hašek vyzval představitele obcí, aby vyvěsili černé vlajky. Na hodonínské radnici prapor zavlál. Ratíškovičtí kromě toho českou a francouzskou vlajku stáhli na půl žerdi. Právě jedna z největších vesnic v republice má partnerství s městem Vouziers ve Francii. „Lidé v Paříži umírali rukou teroristů za celou západní civilizaci, za Evropu, tedy i za Českou republiku a jižní Moravu," uvedl hejtman.

Stejně jako čelní představitelé České republiky i on odmítl prohlášení šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera, že země unie nesmí po útocích přestat přijímat migranty. „Politici mají mandát od občanů a jejich úkolem je chránit nás, svobodu, demokracii, kulturu i tradice, které vybojovali a vystavěli naši předci. My je máme kultivovat, rozvíjet a předat je našim dětem a vnukům," prohlásil.

Na mnoha místech jižní Moravy se začali scházet lidé k pietnímu uctění obětí útoku. Brňané pro ně například zapálili svíce na Moravském náměstí či nasvítili Janáčkovo i Mahenovo divadlo barvami francouzské trikolory. Před představením se herci i diváci spojili v minutě ticha k úctě zemřelým. V hodonínském kostele se za Paříž věřící při mši svaté alespoň pomodlili. „Prozatím nějaká vzpomínková setkání neplánujeme," reagoval děkan hodonínské římskokatolické farnosti Josef Zouhar.

Někteří uživatelé sociální sítě Facebook si jako znamení podpory Pařížanům na své profilové obrázky vložili francouzskou vlajku. „Vidím v tom význam, aby se lidé o současné dění začali více zajímat. Aby je to popíchlo k diskusím. Bohužel je asi fakt, jak tady někteří píší, že si dáme vlajku na profilovku a to je vše, co uděláme," řekl například Filip Stöhr z Mikulčic. Kateřina Kristová z Hodonína si ale myslí, že zvolit si obrázek v národních barvách Francie a jinak vyznávat protimigrační politiku, je v rozporu. „Přijde mi to neskutečně krátkozraké. Ukazuje mi to, jak se lidé nechají řídit davem a médii. Nedávno umřelo najednou i víc lidí na různých místech a byly to oběti terorismu. Nad tím se nikdo nepozastavil," poukázala Kristová s tím, že je nyní nutné nepropadat strachu.

S tím souhlasí také historik a etnograf ze Svatobořic-
-Mistřína František Synek. I když útok ve Francii považuje za velkou tragédii. „Náš svět je příliš propojený moderními prostředky komunikace. Jsme zavalení spíše nepříliš pozitivními zprávami, propadáme vnitřní panice a stresu. Pod jejich vlivem v nás převládá pocit bezmoci cokoliv změnit a do mysli se vkrádá beznaděj," uvedl.